ساندویچ پانل فایبرگلاس

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل فایبرگلاس ساختار سه لایه‌ای است که سطح جانبی آن با فایبرگلاس پوشیده شده است. این نوع ساندویچ پانل زیبایی و تنوع رنگی مضاعفی دارد و بسیار سبک است. این محصول برای استفاده در محیط‌های شیمیایی، آزمایشگاهی و مرطوب فوق العاده است و یکی از معدود ساندویچ پانلی‌هایی است که با دارا بودن نرو مادگی سرعت و سهولت اجرا فوق العاده‌ای دارد. به عنوان ساندویچ پانل دیواری، سقفی و در ساخت کلین روم می‌توان از این نوع ساندویچ پانل استفاده کرد. در عرض چند روز می‌توانید یک سازه نسبتا بزرگ را با ساندویچ پانل‌ های پیش ساخته فایبرگلاس بپوشانید و آماده بهره‌برداری کنید. ساندویچ پانل فایبرگلاس یکی از انواع متنوع ساندویچ پانل‌ هایی است که توسط پانل بارون تولید و عرضه می‌شود. برای آشنایی با این محصول ما را در ادامه این مطلب همراهی کنید.

اطلاعات تکمیلی ساندویچ پانل فایبرگلاس
ساختار  یک ورق فوم پلی اورتان در میانه و دو ورق فایبر گلاس برای پوشش آن
ابعاد ابعاد ۲۳۰*۱۳۰ و ۳۰۰*۱۰۰ سانتی متر
وزن هر قطعه ۱۳-۱۴ کیلوگرم
انواع پانل فایبرگلاس ساده، نر و مادگی، کلین روم
مزایا پانل فایبرگلاس ضد آب، مقاومت در برابر اشعه فرابنفش و خورشید
معایب پانل فایبرگلس شکنندگی و ممنوعیت استفاده در مناطق بادخیز به دلیل سبکی وزن

فایبرگلاس چیست؟

ورق فایبرگلاس
ورق فایبر

فایبر گلاس یا فیبر شیشه‌ای خود به عنوان یک ماده ترکیبی یا کامپوزیتی مطرح است. ترکیبی از الیاف شیشه و مواد پلیمری تقویت شده با پشم شیشه که یک ساختار سبک در عین حال مستحکم را می‌سازد. ورق فایبرگلاس رایجی که در تولید محصولات زیادی استفاده می‌شود از مخلوط الیاف شیشه با رزین پلی استر تشکیل می‌شود. این نوع ورق به ویژه در مواردی که پوشش در معرض رطوبت زیاد و تابش نور شدید قرار می‌گیرد کاربرد زیادی دارد. نورگیر سوله‌ها، پوشش سقف گلخانه و پارکینگ، کابین عقب خودروهای سنگین و نیمه سنگین و پوشش استخر از موارد کاربرد این نوع ورق‌ها هستند. اما بارزترین محصولی که در ساخت آن از ورق‌های فایبرگلاس استفاده می‌شود مخازن سپتیک و مخازن آب است. ورق فایبرگلاس در ساندویچ پانل سبب شکل گیری یک ساختار کامپوزیت در کامپوزیت شده که ویژگی‌ها و مزیت‌های مهمی با خود به همراه دارد. که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست؟

ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست؟
نحوه استفاده از ساندویچ پانل فایبرگلاس

ساندویچ پانل فایبرگلاس متشکل از یک لایه پلی اورتان به عنوان لایه عایق میانی و دو لایه فایبرگلاس به عنوان لایه سخت خارجی در دو طرف است. البته در ساخت ساندویچ پانل فایبرگلاس از پشم سنگ، پلی استایرن و … برای عایق میانی استفاده می‌شود اما مزیت‌های ترکیب فایبرگلاس و پلی اورتان بیشتر است. از این رو توجه و اقبال خریداران معطوف به این ترکیب است. پیش‌تر در مقاله‌ی پلی اورتان به مزایای این نوع فوم پرداخته‌ایم. ورق فایبرگلاس در واقع سطحی صاف، صیقل داده شده و شفاف دارد. همچنین سایر ورق‌های فلزی که در ساخت انواع ساندویچ پانل کاربرد دارند در معرض تغییر رنگ و زنگ زدگی هستند. از این رو ساندویچ پانل فایبرگلاس زمانی که از پوشش دیگری روی ساندویچ پانل استفاده نمی‌شود و نما کار مهم و در معرض دید و نور خورشید است انتخاب مناسبی است.

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل فایبرگلاس

محاسبه ابعاد ساندویچ پانل فایبر گلاس
وزن و سایز ساندویچ پانل فایبرگلاس

ساندویچ پانل‌های پیش ساخته فایبرگلاس مانند انواع دیگر ساندویچ پانل در ابعاد متفاوت قابل سفارش و تولید هستند. اما به صورت مرسوم این پانل‌ها به ابعاد ۲۳۰*۱۳۰ و ۳۰۰*۱۰۰ سانتی متر طراحی می‌شوند. این پانل‌ها قابلیت دارند در ضخامت بسیار کم تولید شوند. ضخامت کلی آن‌ها بین یک تا ۱۰ سانتی متر متغیر است. وزن هر قطعه ساندویچ پانل فایبرگلاس حدود ۱۳-۱۴ کیلوگرم به بالاست که برای یک المان سازه‌ای فوق العاده وزن کمی محسوب می‌شود.

ابعاد ساندویچ پانل فایبرگلاس

نحوه محاسبه سایز ساندویچ پانل فایبرگلاس
چگونگی اندازه گیری ابعاد ساندویچ پانل فایبرگلاس

کاربرد ساندویچ پانل فایبرگلاس

کاربرد ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست
نحوه استفاده از ساندویچ پنل فایبرگلاس

استفاده از ساندویچ پانل در محیط های شیمیایی و مرطوب رایج است. به این دلیل که سایر ورق‌های فلزی در این محیط‌های مرطوب و در مجاورت آب دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می‌شوند اما ورق فایبرگلاس در برابر این عوامل مقاوم و اثر ناپذیر است. به دلیل مقاومت بالای ورق فایبرگلاس در برابر مواد اسیدی و خوردگی از ساندویچ پانل فایبرگلاس برای ساخت محیط‌هایی که در آن‌ها مواد و گازهای اسیدی حضور دارند استفاده می‌شود. مثل سوله‌ها و کارخانه‌هایی که در آن‌ها مواد لبنی تولید می‌شود یا محیط‌هایی که در آن‌ها روی مواد شیمیایی کار می‌کنند. از دیگر کاربرد های ساندویچ پانل فایبرگلاس استفاده در ساختمان ها و کانکس‌ها در سواحل دریاها است که سازه‌ها در معرض نور شدید و رطوبت زیاد هستند. به علاوه در زیر گذرها، پل‌ها و همچنین در موارد خاصی از طراحی دکوراسیون داخلی، ساندویچ پانل فایبرگلاس کاربرد دارد.

انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست؟

ساندویچ پانل فایبرگلاس از نطر ظاهری داری تنوع زیادی در طرح و مدل است و در دسته بندی‌های زیر قرار می‌گیرد:

  1. ساندویچ پانل فایبرگلاس ساده
    سطح این پانل صاف و بدون شیار، جلا گرفته و صیقلی است. معمولا این نوع ساندویچ پانل در تولید مخازن و کاربری‌های دکوری استفاده می‌شوند. طراحی این نوع پانل ساده است.
  2. ساندویچ پانل فایبرگلاس دارای نر و مادگی
    پنل فایبرگلاس نروماده دار دارای لابه‌هایی است که درون هم چفت می‌شوند و به این ترتیب دو پانل بدون استفاده از پیچ و مهره و اتصالات خاصی کنار هم قرار می‌گیرند.
  3. ساندویچ پانل فایبرگلاس کلین روم
    ضخامت و قطر عایق پلی اورتان این نوع ورق بیشتر است. به این دلیل که در کلین روم‌ها باید تجمع باکتری‌ها و ذرات معلق حداقل باشد و همچنین کارکنان در این محیط‌ها با پوشش ویژه‌ای رفت و آمد کنند.
ساندویچ پانل فایبرگلاس ساده
مشخصات فایبر گلاس ساده

سطح این پانل صاف و بدون شیار، جلا گرفته و سیقلی است. معمولا این نوع ساندویچ پانل در تولید مخازن و کاربری‌های دکوری استفاده می‌شوند. طراحی این نوع پانل ساده است.

ساندویچ پانل فایبر گلاس نر و مادگی
سادویچ پانل فایبرگلاس نر و مادگی چیست؟

پنل فایبرگلس نرو ماده دار دارای لابه‌هایی است که درون هم چفت می‌شوند و به این ترتیب دو پانل بدون استفاده از پیچ و مهره و اتصالات خاصی کنار هم قرار می‌گیرند.

 ساندویچ پانل فایبرگلاس کلین روم چیست
نحوه استفاده فایبر گلاس کلین روم

ضخامت و قطر عایق پلی اورتان این نوع ورق بیشتر است. به این دلیل که در کلین روم‌ها باید تجمع باکتری‌ها و ذرات معلق حداقل باشد و همچنین کارکنان در این محیط‌ها با پوشش ویژه‌ای رفت و آمد کنند. به همین جهت این نوع از پانل ها را می توان ساندویچ پانل کلین روم هم نامید.

لایه عایق ساندویچ پانل فایبرگلاس

انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس
ویژگی های فایبرگلاس چیست؟

مزایا و معایب ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست؟

مزایای استفاده از ساندویچ پانل فایبر گلاس چیست؟
مزایا و معایب ساندویچ پانل فایبر گلاس چیست ؟

به عنوان بارزترین مزایای ساندویچ پانل فایبرگلاس باید به خاصیت ضد آب بودن و سطح صاف آن‌ها اشاره کرد که به واسطه آن مایعات سر خورده و مجال نفوذ پیدا نمی‌کنند. همچین این پانل‌ها در برابر نور خورشید و اشعه فرابنفش، اشعه ایکس و خوردگی به وسیله مواد شیمیایی مقاومند. دارای رنگ بندی و طرح‌های متنوع هستند، نصب آن‌ها نیاز به زیرسازی و بسترسازی ندارد و می‌توان آن را با هر نوع مصالح ساختمانی دیگر ترکیب کرد. از معایب ساندویچ پانل فایبر‌گلاس می‌توان به خاصیت شکنندگی و ممنوعیت استفاده در مناطق بادخیز به دلیل سبکی وزن اشاره کرد. البته وزن سبک همچنان که ایراد محسوب می‌شود مزیت نیز هست.

عوامل موثر در کیفیت ساندویچ پانل فایبرگلاس چیست؟

فایبرگلاس ساندویچ پانل
ورق فایبرگلاس

کیفیت لایه میانی پولی اورتان در ساندویچ پانل فایبر گلاس دارای اهمیت بسیاری است. به این دلیل که مثل سایر ساندویچ پانل‌ها این لایه نقش عایق را برعهده دارد و حضورش باید منجر به عدم نفوذ حرارت و برودت و هدر رفت حداقلی انرژی شود. همچنین باید بدانید ورق فایبرگلاس خوب و بد داریم و این تفاوت در کیفیت از دقت در مراحل ساخت و عمل آوری ورق و همچنین تراکم سازی در ساخت ساندویچ پانل نشات می‌گیرد. البته شایان ذکر است امروزه این ورق‌ها به عنوان یک محصول پتروشیمی در کارخانه‌ها بزرگ پتروشیمی ساخته می‌شوند و خط تولید آن‌ها مکانیزه است.

پانل فایبرگلاس

نحوه سفارش ساندویچ پانل فایبرگلاس
تولید و سفارش ساندویچ پانل فایبر گلاس

مراحل نصب

پانل‌ها در کنار یکدیگر به وسیله‌ی پیچ و رولپلاک نصب می‌شود. البته این برای پانل‌هایی است که دارای نر و مادگی نیستند. مرحله بعد درزگیری و شبیه سازی است که درزگیری توسط ماده‌ای به نام ماستیک انجام می‌شود. سپس سطح پانل در صورت لزوم رنگ آمیزی می‌شود. به عنوان مثال برای دکوراسیون داخلی از رنگ اکرولیک استفاده و در نمای خارجی از رنگ پلی اورتان استفاده می‌شود.

قیمت پنل فایبرگلاس

قیمت ساندویچ پانل‌های فایبرگلاس بیشتر متاثر از ابعاد و کیفیت ورق آن‌ها است. همچنین ممکن است ضخامت لایه پلی اورتان در این پانل‌ها به اندازه کافی نباشد و به سبب عدم تراکم سازی مناسب این مسئله خود را نشان ندهد. بنابراین باید توجه داشته باشید این محصولات را از تولید کننده‌های شناخته شده و مجرب خریداری کنید و محصول شما دارای شناسنامه باشد. برای اطلاع از جزئیات قیمت‌ ساندویچ پانل‌های فایبرگلاس شرکت پانل بارون از لینک زیر دیدن بفرمایید.

 

پرسش‌های ساندویچ پانل فایبرگلاس

قیمت  پنل فایبرگلاس چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس روی قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

شماره تماس تولید کننده ساندویچ پانل فایبرگلاس چند است؟

برای سفارش انواع ساندویچ پانل فایبرگلاس در طرح و اندازه یا طرح های خاص می توانید با شماره 09150020620 تماس بگیرید.

 

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *