ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی یک محصول پیش ساخته 3 لایه ای دارای قله های 3 گام و 5 گام است. بهترین پوشش سقف سازه ها، کارخانه ها، ساختمان ها و … ساندویچ پانل سقفی است. از ساندویچ پانل سقفی (Roof Sandwich Panel) به دلیل مزایایی نظیر عایق حرارتی، ضخامت مناسب، ماندگاری طولانی و ظاهری مناسب، جهت پوشش انواع سقف سازه های ساختمانی، کانکس، سوله و … استفاده می شود. در این زمینه شرکت پانل بارون بزرگترین کارخانه تولید ساندویچ پانل سقفی در کشور با بهره گیری از پیشرفته ترین دستگاه ها و مهندسان و کارشناس زبده و متخصص اقدام به تولید انواع پانل ساندویچی سقف کرده است.

برای اطلاع از قیمت و خرید ساندویچ پانل سقفی با کارشناسان فروش پانل بارون تماس بگیرید.

ساندویچ پانل سقفی
خرید ساندویچ پانل سقفی

ساندویچ پانل سقفی چیست؟ ساندویچ پانل سقفی (Roof Sandwich Panel) در سقف هایی که بار زنده ندارند، کاربرد دارد. پانل سقفی از ضخامت ۳ تا ۱۰ سانتی متر قابل تولید و استفاده است. عرض مفید پنل ساندویچی سقفی ۱.۱۵ متر و به طور متداول طول ۳ تا ۶ متر دارد و تا ۱۶ متر قابل سفارش و تولید است. در لایه میانی پانل ساندویچی دیواری از فوم های پلی اورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و همچنین فوم xps (اکس پی اس) استفاده می شود. در رویه جانبی پنل کامپوزیتی سقفی از ورق های گالوانیزه، آلومینیوم و آلوزینک استفاده می شود. کاربرد ساندویچ پانل سقفی در سقف سازه ها، کانکس، سوله و ساختمان ها است. ساندویچ پانل سقفی به شکل های کرکره ای، طرح، سفال، طرح ذوزنقه ای وجود دارند. همچنین از لحاظ ظاهری نیز به ساندویچ پانل ۳ گام و ۵ گام تقسیم بندی شده است. و انواع ساندویچ وپانل های سقفی از لحاظ ساختاری هم شامل دو رو ورق، یک رو ورق، یک رو ورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو گچ تولید می شود.

عکس لایه های ساندویچ پانل سقفی
عکس 4 لایه اصلی ساندویچ پانل های سقفی

تمامی ساندویچ پانل های سقفی تولیدی توسط شرکت صنعتی پانل بارون با استفاده از تکنولوژی روز دنیا و با استاندارد CE اروپا تولید می شوند. همچنین ساندویچ پانل های سقف در اغلب موارد براساس مقدار بارگذاری، جلوگیری از نفوذ رطوبت و حشرات مورد ارزیابی و تست کیفیت قرار می گیرند تا بتوانند در شرایط سخت و بارگذاری شدید (برف، باران و …) مقاومت بالایی از خود نشان دهد. این محصول در ابعادی به طول 2 تا 16 متر، عرض مفید 1.04 متر و ضخامت هایی بین 40 میلی متر تا 200 میلیمتر تولید و روانه بازار می شوند. فوم میانی آن ها در اغلب موارد دارای ضخامت بیشتری نسبت به پانل های دیواری بوده و از جنس پلی یورتان یا پلی استایرن ساخته می شوند. همچنین محصولات موجود از این نوع پانل ها به لحاظ ساختاری به شکل دو رو ورق، یک رو ورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو کاغذ و … تولید شده و به صورت پیچ و مهره به یکی دیگر متصل می شوند.

انواع ساندویچ پانل سقفی
7 مدل مختلف پانل های سقفی

انواع ساندویچ پانل سقفی

انواع ساندویچ پانل های سقفی به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

 1. شادولاین
 2. طرح آردواز فلزی
 3. پیچ مخفی

در خصوص نوع ساندویچ پانل سقفی مورد استفاده در سقف سازه باید متناسب با نوع کاربری سازه، شرایط آب و هوایی، میزان وزنی که باید سقف تحمل کند و اهمیت عایق بندی آن دقت کنید. به طور کلی ساندویچ پانل ها از لحاظ شکل به صورت ساندویچ پانل سقفی سه گام (3 Gam) و ساندویچ پانل سقفی پنج گام (Gam 5) طراحی و تولید می شود.

ساندویچ پنل سقفی
ساندویچ پنل سقفی

ساندویچ پانل سقفی شادولاین

این نوع از طرح پانل های سقفی به صورت مواج طراحی شده اند و مزایای بسیاری دارد. قیمت ورق های شادولاین نسبت به کرکره ای گالوانیزه بیشتر است از همین رو در حالت عادی قیمت بیشتری نسبت به سایر طرح ها دارد.  استفاده از این پنل‌ها سازه را از حالت سنتی خارج کرده و نمای مدرنی می‌دهد.

ساندویچ پانل سقفی پیچ مخفی

این نوع پانل به دلیل پنهان سازی پیچ های ساندویچ پانل ها از طرفداران بسیار زیادی برخورددار است. این نوع پانل ها با قرارگیری بر روی هم امکان مخفی سازی پیچ یا مهره ها را به سازه و نصاب می دهد. تفاوت این نوع ساندویچ پانل با دیگر پانل‌های سقفی در فرم لبه‌های پانل، عرض مفید و ضخامت آن‌ها است.

ساندویچ پانل سقفی طرح آردواز فلزی

این نوع ساندویچ پانل ها مانند انواع آردواز فلزی طراحی می شود و به دو صورت تولیپس و آیریس طراحی می شوند. ضخامت این نوع پانل ها به طور معمول بین 0.3 تا 0.7 میلیمتر است. این محصولات غالبا به دو صورت دو رو ورق و یک رو ورق تولید می شود که جنس آنها گالوانیزه، آلوزینک و استیل پیش رنگ شده است.

قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی

در خصوص قیمت انواع پانل سقفی باید به چند نکته مهم و حائز اهمیت اشاره کنیم. انواع ساندویچ پانل سقف به دلیل دارا بودن نوع کاربری متفاوت، ضخامت و ابعاد متغیر، جنس فوم لایه میانی، ورق های فولادی به کار رفته در لایه های آن و همچنین نوسانات بازار ارز و آهن، دارای قیمت مختلفی است و نمی توان برای آن قیمت مشخص تعیین کرد. به همین جهت اگر مایل به اطلاع و مشاهده از لیست قیمت ساندویچ پانل ها هستید می توانید با مشاوران و کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید ساندویچ پانل سقفی در انواع مختلف
عکس 4 عدد ساندویچ پانل سقفی سه قله و پنج قله

هنگام سفارش و خرید ساندویچ پانل سقفی از کارخانه پانل بارون باید تعدادی از نکات را مد نظر قرار دهید تا از خرید خود نهایت رضایت را داشته باشید:

 1. کاربری ساندویچ پانل مورد استفاده
 2. پانل را متناسب با شرایط آب و هوایی منطقه مورد نظر تهیه نمایید.
 3. تراز ارتفاعی ستون و سقف و ضخامت سقف را در نظر بگیرید.
 4. بهتر است پانلی که تهیه می‌کنید دارای ورقی باشد که در مقابل خوردگی و پوسیدگی از خود مقاومت نشان دهد.
 5. به فوم عایق یا هسته پانل توجه کرده و آن را متناسب با سازه و نیازهای مربوطه انتخاب نمایید.
 6. به هنگام خرید به نشان استاندارد CE اروپا محصولات توجه فرمایید.
 7. به هنگام نصب یا اجرا آن حتما از یک متخصص کمک بگیرید.
 8. در خصوص قیمت آن تحقیق کنید.
معرفی ساندویچ پانل سقفی
ساندویچ پانل سقفی چیست؟

ساندویچ پانل‌ سقفی چیست؟ | Roof Sandwich Panels

ساندویچ پانل سقفی چیست؟ ساندویچ پانل سقفی دارای یک ساختار لایه ای متشکل از دو لایه ورق فلزی و یک لایه فوم عایق میانی که در کارخانه متراکم شده است می باشد. پنل سقف به چهار شکل مختلف نظیر دو رو ورق، یک رو ورق یک رو فویل، یک رو ورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو کاغذ تولید می شود.

همچنین در ساختار ظاهری انواع ساندویچ پنل سقفی، از شکل هایی نظیر کرکره ای، طرح سفال، طرح ذوزنقه ای و شادولاین استفاده شده است که جلوه زیبایی به طرح و نقش این مصالح نوین ساختمانی داده است. سقف هر سازه ای در میان در میزان استحکام و مقاومت آن نقش کلیدی و مهمی دارد، از همین رو جهت ساخت انواع آن از متریال با کیفیت و درجه یک استفاده می شود. به همین جهت اکثر پانل های سقفی پانل بارون دارای مقاومت بالا بوده و در برابر هرگونه رطوبت یا ریزش آب باران و نفوذ آب به سازه آب بند است.

انواع ساندویچ پانل سقفی پانل بارون
تصویر انواع ساندویچ پانل سقفی پانل بارون

همانطور که در بخش های قبل توضیح دادیم انواع ساندویچ پانل سقفی باید در برابر عواملی چون وزش باد، آب باران و برف، طوفان و … مقاومت و استحکام بالایی داشته باشد. بنابراین این سازه ها به لحاظ شکل ظاهری دارای گام های بلندتری هستند این قله های ذوزنقه ای شکل با نام های سه گام 3gam و پنج گام 5gam شناخته می شوند.

ساندویچ پانل سقفی سه گام (3 گام)

پانل های ساندویچی سه گام سقف از سه شیار در متراژ خریداری شده تشکیل شده است. گام های موجود بر روی پانل سقف همان مواردی هستند که سازه سقفی را در مقابل هر گونه آب باران، برف، وزش باد و … حفاظت می کند. جنس ورق رویه و زیره این پانل ها مانند ساندویچ پانل های سقفی از جنس آلوزینک، گالوانیزه و آلومینیوم است و در لایه فوم عایق میانی آن بیشتر از فوم پلی یورتان و پشم شیشه یا سنگ استفاده می شود. این پانل ها دارای 100 سانتیمتر عرض مفید است و در رنگ های متنوع قابل تولید و عرضه است. کاربرد ساندويچ پانل سقفي سه گام (3 Wave) در اغلب موارد در ساخت سازه هایی که مسئله انتقال حرارت در آن ها حائز اهمیت است به کار می روند.

ساندویچ پانل سقفی پنج گام (5 گام)

ساندویچ پانل 5 گام (5Wave) در شمار پرکاربردترین محصولات ساندویچ پانلی سقف به شمار می رود، این محصولات دارای 108 سانتیمتر عرض با اور لب می باشد. ورق های پنج گام این سازه ها تحمل بار بالایی داشته و مقاومت بیشتری را نسبت به حالت 3 گام یا 4 گام نشان می دهد. این پانل ها در انواع مختلف، ساندویچ پانل سقفی پنج گام یک رو فویل، شادولاین، یک رو ورق، دو رو فویل، دو رو ورق، آلوزینک طراحی و تولید می شود و در کاربری هایی چون استفاده در ساخت سوله ها، ساخت ساختمان ها، طراحی آشیانه های هواپیما، استفاده در ساخت کانکس کاربرد دارد.

تفاوت ساندویچ پانل سقفی سه گام و پنج گام در چیست؟ هرچقدر تعداد گام های ساندویچ پانل افزایش پیدا کند، میزان ظرفیت بارگذاری، قیمت را افزایش می یابد و نفوذپذیری کمتر می شود.  به همین خاطر به توصیه مهندسان در مناطقی که بارش باران و برف بیشتر می باشد، نیاز است از سقف هایی با قابلیت پنج گام استفاده کنیم تا سقف بتواند علاوه بر هدایت سریعتر آب باران و برف به پایین، تحمل بیشتری در برابر فشارهای وارده داشته باشد. بنابراین به طور خلاصه می توان گفت ساندویچ پانل 5 گام دارای ظرفیت بارگذاری و همچنین قیمت بیشتری نسبت به انواع پانل سقفی 3 گام است. مقایسه ساندویچ پانل سقفی با ورق پروفیل سقفی: ساندویچ پانل های سقفی به دلیل دارا بودن ساختاری 3 لایه و همچنین وجود یک لایه فوم عایق در میان آن دارای ویژگی های به خصوص تری مانند عایق حرارتی و صوتی بالا، کاهش مصرف انرژی و طول عمر بالاتر و هزینه نصب کمتری نسبت به ورق های پروفیل سقفی با یک لایه ورق هستند. 

مزایا استفاده از ساندویچ پانل سقفی

استفاده از انواع ساندويچ پانل سقفي در ساختمان یا سازه های پیش ساخته دارای مزایایی است که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم:

مزایای ساندویچ پانل سقفی
مزایای استفاده از ساندویچ پانل سقفی برای پوشش سقف
 • کاهش هزینه های ناشی از ساخت و ساز به شیوه سنتی
 • عایق حرارت و برودت
 • عایق صوتی
 • قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی
 • تنوع در طرح و رنگ
 • وزن کم و سهولت در حمل و جابجایی
 • افزایش طول عمر سازه
 • قابلیت بازیافت و سازگاری با محیط زیست
 • مقاوم در برابر حشرات موذی و رشد قارچ

کاربرد پانل سقفی

کاربردهای ساندویچ پانل سقفی
4 کاربرد اصلی ساندویچ پنل های سقف

پانل های سقف به دلیل خصوصیات و ویژگی هایی که دارند، دارای کاربرد های فراوانی است. از این رو در گذر زمان کاربری و کاربرد این نوع مصالح نوین ساختمانی متفاوت شده است. به عنوان مثال در قدیم الایام از این نوع سازه جهت پوشش قطارها و هواپیماها استفاده می کردند. اما امروزه از این سازه ها برای پوشش سقف سوله ها و سالن های صنعتی، ساخت انواع کانتینر، سردخانه های ثابت و متحرک استفاده می شود. از دیگر موارد استفاده ساندویچ پانل های سقفی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ساخت انواع ویلا پیش ساخته
 • ساخت ساختمان های صنعتی
 • ساخت سوله های ورزشی، صنعتی و مرغداری
 • ساخت آشیانه های هواپیما
 • ساخت تعمیرگاه های سیار و متحرک
 • ساخت اتاقک های نگهبانی
 • ساخت سقف کاذب
 • پوشش سقف گلخانه ها
 • و…

ساندویچ پانل سردخانه ای نیز یکی از تولیدات پانل بارون برای پوشش سقف و دیوار سردخانه ها است.

آموزش نصب ساندویچ پانل سقفی

نصب و اجرای ساندویچ پانل های سقفی
نصابان در حال نصب ساندویچ پانل های سقفی هستند

 اجرای ساندویچ پانل سقفی به مقدار ۶۰۰ متر مربع برای یک گروه ساخت و ساز ماهر تقریباً ۸ ساعت زمان می برد. وقتی مصالح ساختمانی به محل تحویل داده می‌شود مراحل نصب ساندویچ پانل سقفی به شرح زیر است:

 1. این مصالح شامل پانل‌های ساندویچ، اجزای فریم و لوازم جانبی (شامل بست، واشر و…) هستند.
 2. مصالح تحویل‌داده‌ شده توسط حامل با تجهیزات حمل و نقل ساختمانی تخلیه می‌شود.
 3. فریم‌های فرعی مونتاژ شده و بین تیرها، ستون‌ها و پرلین‌ها نصب می‌شوند.
 4. فریم محافظ از پانل‌های ساندویچ برداشته می‌شود.
 5. ساندویچ پانل‌ها با استفاده از بست‌های مناسب به اعضای ساختاری زیر فریم بسته می‌شوند.
 6. درزهای بین ساندویچ پانل‌ها آب‌بندی شده و فلاشینگ نصب می‌شود.
 7.  قسمت ورودی را با دستگاه مخصوص برش دهید.
 8. در مرحله دوم زیرسازی مناسب انجام می‌گیرد.
 9. نصاب با جوشکاری، پروفیل‌ها را به هم وصل می‌کند.
 10. پیچ‌های سرمته‌دار در هر مترمربع با توجه به قطر  پانل و پروفیل‌ها پیچ می‌شود.
 11. ساندویچ پانل سقفی روی نبشی با دریل و پیچ، نبشی فیکس می‌کنند.
 12. برای آب بندی پانل سقفی با استفاده از اسپری پلی اورتان درزهای آن پر شده و قبل از پف کردن، پنل بعدی نصب می‌شود.
 13. پانل سقفی با استفاده از تراز، کاملاً صاف در محیط خود قرار می‌گیرد و طبق روال پیچ و مهره می‌شود.

جهت ساخت انواع پانل های ساندویچی سقف از دستگاه های پیشرفته و به روزی مانند دستگاههایی که در زیر به آن اشاره کردیم، استفاده می شود:

 • دستگاه های فرمینگ رول Forming Roll یا شکل دهنده ورق ها
 • دستگاه تزریق فوم عایق میانی
 • دستگاه های برش و قطعه بندی
 • دستگاه دبل بلت
 • دستگاه های پیشرفته فشرده سازی و بسته بندی
مزایا پانل های سقفیوزن سبک سازه، نصب و اجرای سریع، قیمت مقرون به صرفه، مقاوم در برابر فشار و ضربه، افزایش طول عمر مفید سازه
جنس ورق های فولادیانواع ورق های فولادی با جنس گالوانیزه، آلوزینک، استیل، آلومینیوم
کاربرد ساندویچ پانل سقفساخت انواع سازه های مسکونی و تجاری، کانکس های پیش ساخته، سوله های صنعتی و ورزشی و …
انواع ساختاردورو ورق، یک رو ورق، یک رو ورق یک رو نایلون، یک رو ورق یک رو گچ
فوم عایقفوم های عایق میانی با جنس پلی یورتان PIR و PUR، پلی استایرن XPS و EPS، پشم سنگ و پشم شیشه

ابعاد ساندویچ پانل سقفی

یکی از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار در انتخاب انواع پانل سقف، ابعاد آن است. در پانل های ساندویچی سقف، عرض صفحه عایق معمولاً ۱۰۰۰ میلی‌متر و در برخی مدل‌ها ۱۱۵۰ میلی‌متر است. 

در خصوص طول ساندویچ پانل ها باید این مطلب را بیان کرد که طول آن ها براساس انتخاب و براساس کاربرد در پروژه ساخت قطعه بندی می شود که متداول ترین نوع آن، ابعاد بین 3 تا 6 متر است که تا 16 متر قابل افزایش است. ضخامت انواع آن ها با توجه به مقادیر و کاربرد آن بین 40 تا 200 میلی متر متغییر است شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از جزئیات سقف ساندویچ پانل با کارشناس ما در ارتباط باشد.

ابعاد ساندویچ پانل سقفی
ابعاد ساندویچ پانل سقفی

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی
مشخصات فنی ساندویچ پانل سقفی

ساختار سقف پانل همانند دیواری سه لایه است ( دو لایه ورق فلزی، یک لایه فوم عایق میانی) که موجب مقاومت و استحکام بیشتر انواع پانل ساندویچی می شود.

 1. در لایه زیره از یک ورق با جنس آلوزینک، گالوانیزه، آلومینیوم و استیل استفاده می شود.
 2. در لایه میانی ساندویچ پانل های سقفی از انواع لایه های عایق میانی نظیر فوم پلی یورتان، فوم EPS، فوم پلی استایرن، xps  و پشم سنگ و پشم شیشه استفاده می شود.
 3. در لایه رویه این نوع ساندویچ پانل ها به دلیل قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوایی و … از ورق های سخت آلوزینک، گالوانیزه و … استفاده می شود که آن ها را از طریق دستگاه های ساخت به شکل برآمده با نام های معروف 3 گام و 5 گام میسازند.
 4. وزن ساندویچ پانل سقفی، با توجه به ابعاد و جنس لایه مشخص می شود و در انواع پانل سقفی متفاوت است.

انواع ورق رویه و زیره

انواع ورق ساندویچ پانل سقف به کار رفته در انواع سقف پانل به صورت یک رو ورق یا دو ورق طراحی و تولید می شود و براساس نوع کاربری و نیاز سازه بر روی آن پیاده سازی می شود. در خصوص انتخاب ورق فولادی باید این نکته را اشاره کنیم که انواع ورق های فولادی نقش بسزایی در مقاومت و دوام انواع سازه و قطعات دارد. در ادامه با انواع ورق های فولادی انواع ساندویچ پانل سقف آشنا می شویم.

1- ورق گالوانیزه

یکی از رایج ترین ورق ها برای ساخت انواع پانل ساندویچی، ورق گالوانیزه است. این نوع ورق ها به دلیل دارا بودن ویژگی نظیر سبک بودن، ضد زنگ بودن آن در ساخت انواع پانل ساندویچی سقفی استفاده می شود، همچنین قیمت مناسب و مقاومت بالا از اصلی ترین دلایل محبوبیت این ورق هاست.

2- ورق آلوزینک

جهت ساخت بدنه و لایه های بیرونی انواع سازه پیش ساخته نظیر ساندویچ پانل ها می بایست مقاومت آن ها بالا باشد به همین جهت آن ها را با مواد مقاوم کننده نظیر آلومینیوم و روی ترکیب می کنند. ورق آلوزینک دارای چنین ویژگی هستند و به جهت ضد زنگ زدگی و مقاومت در برابر خوردگی، با مرور زمان هیچگونه تغییراتی در سطح و رنگ این ورق ها بوجود نمی آید.

3- ورق آلومینیوم

دارا بودن وزن پایین در آلومینیوم نسبت به سایر ورق ها و مقاومت بالا آن در برابر پوسیدگی منجر به استفاده از این نوع ورق ها در ساخت محصولات پنلی شده است. ورق آلومینیوم به جهت خاصیت شکل پذیری (انعطاف پذیری) سبب آن شده است که کیفیت انواع پانل بالاتر برود.

انواع فوم عایق میانی

فوم عایق میانی استفاده شده در تولید و ساخت انواع ساندویچ پانل های سقفی، همانند ساندویچ پانل دیواری، به فوم های پلی استایرن EPS، پلی استایرن xps، پلی یورتان، پشم سنگ و پشم شیشه تقسیم می شود.

استفاده از هر کدام از این فوم های عایق ساندویچ پانل به دلیل ویژگی و خاصیت مختلف آن ها به صورت ویژه دارای مزایایی برای سازه پیش ساخته است. فوم تزریقی پلی اورتان از نظر خاصیت عایق بندی نسبت به دیگر فوم های موجود در بازار تولید انواع ساندویچ پانل، ارجحیت دارد.

در ادامه به طور کامل به بررسی این نوع از فوم ها میپردازیم. فوم های ساندویچ پانل ها در مدل های سقفی و دیواری نزدیک به هم است پیشنهاد میکنیم ساندویچ پانل دیواری را نیز به صورت کامل مطالعه کنید.

1- فوم پلی یورتان

فوم پلی یورتان یکی از عایق های حرارتی استفاده شده در لایه میانی انواع پانل های سقفی است. این فوم ها می توانند هوا را به راحتی از خود عبور دهند و در برابر کشش استحکام بالایی دارند. از ویژگی های فوم پلی یورتان برای پانل ها می توان به مواردی نظیر جذب صوت بالا و ضریب حرارت پایین آن اشاره کرد.

همچنین این فوم ها به دلیل مقاومت بالا در برابر تغییرات ناگهانی دما، انبساط و انقباض، وزن سبک و مقاومت در برابر ضربه و ترک خوردگی بسیار در ساخت لایه میانی انواع ساندویچ پانل های سقفی استفاده می شود.

2- فوم EPS

فوم ای پی اس (EPS) یا پلی استایرن که با نام یونولیت یا پلاستوفوم شناخته می شود، در سه نوع معمولی، منبسط و فشرده تولید می شود. ساختار مولکولی این نوع از فوم ها دارای 97 درصد هوای محبوس شده است و همین امر سبب شده است این نوع از فوم های عایق میانی دارای وزن سبکی باشد.

از مزایای استفاده از انواع فوم های ای پی اس می توان به مواردی نظیر مقرون به صرفه بودن، ماندگاری طولانی، مقاوم در برابر رطوبت و دما، مقاوم در برابر رشد میکروب و قارچ و … اشاره کرد.

3- فوم XPS

از دیگر فوم های پرکاربرد برای ساخت انواع پانل سقفی، می توان به فوم عایق XPS یا پلی استایرن XPS اشاره کرد. این نوع عایق های میانی که با نام دیگر فوم پلی استایرن اکسترود شده هم مشهور هستند،

دارای سطح و ارتفاع کمتری نسبت به فوم های پلی استایرن هستند. این فوم ها به صورت ذاتی عایق حرارت و صدا محیط بوده که برای پوشش سقف سازه ها، دیواره و … به جهت صرفه جویی در اتلاف انرژی استفاده می شوند. از مزایای اینگونه سازه های پیش ساخته می توان به مقاومت بالا آن ها اشاره کرد. این فوم ها، همانند سایر فوم هایی که در  لایه میانی انواع ساندویچ پانل سقف استفاده می شود به صورت تزریقی می باشند.

4- فوم پشم سنگ

اگر قصد دارید برای سازه خود از پانل استفاده کنید، ساندویچ پانل هایی با ساختار میانی پشم سنگ مناسب ترین انتخاب برای شماست. اینگونه عایق ها در برابر حریق بسیار مقاوم بوده و هنگام آتش سوزی تا چندین ساعت مقاوم هستند. فوم های میانی ساخته شده از پشم سنگ برای بدن انسان و محیط زیست هیچگونه ضرری ندارد و میتوانید با خیالی آسوده و کامل از آن ها بهره مند شوید. به صورت خلاصه فوم های پشم سنگ به صورت سه نوع پشم سنگ رولی، پشم سنگ تخته ای، پشم سنگ توری دار تشکیل شده است.

ضخامت پانل سقفیبین 4 تا 12.5 سانتی متر
عرض مفید1.08 متر
طول پانل های سقفبین 2 تا 14 متر قابل تولید است.
وزنبا توجه به جنس عایق و ورق تعیین می شود.

پرسش های متدوال

قیمت ساندویچ پانل های سقفی بین 375 تا 800 هزار تومان است.

برای سفارش انواع ساندویچ پنل های سقفی در طرح و اندازه یا طرح های خاص می توانید با شماره 09150020620 تماس بگیرید.

برای استفاده از مصالح سنتی در تکمیل سقف سازه خود نیاز به زمان بیشتری دارد. هر کدام از مصالح اعم از بتن، سیمان، گچ و شن و ماسه نیاز به مصالح سازی در محل پروژه دارند. این عمل هم زمان می‌خواهد و هم نیروی انسانی. به این ترتیب روزهای بیشتری باید کارمز نیروی انسانی مقیم در محل پروژه را پرداخت کنید. در حالی که اگر از پانل سقفی پیش ساخته استفاده کنید فقط نیاز به حمل و اجرا دارد. همچنین حجم مصالح به کار رفته در ساندویچ پانل‌ها کم است چرا که در آن‌ها تمرکز روی ویژگی‌های ساختار ترکیبی است. بنابراین بابت مصالح کمتری پول پرداخت می‌کنید.

برخلاف سایر روش‌های پوشش سقف، ساندویچ پانل سقفی سبک‌تر است و سریع اجرا می‌شود. این پانل‌ها نیاز به زمان پایش و گیرش نخواهند داشت و به این ترتیب امکان بهره بردای بعد از نصب محیا است. بعد از بهره برداری از سازه هم با صرف انرژی بسیار کمتر می‌توانید دمای مطلوب در محیط پوشش داده شده با ساندویچ پانل‌ سقفی را فراهم کنید. به این ترتیب منابع و انرژی کمتری هم در ساخت و هم در زمان بهره برداری مصرف می‌کنید. این پانل‌های پیش ساخته در برابر رطوبت، صوت، حرارت و برودت عایق هستند که تمام این ویژگی‌ها در هیچکدام از مصالح ستنی به تنهایی یافت نمی‌شود. همچنین در صورت بروز هرگونه آسیب به قسمت‌های مختلف سقف امکان جایگزینی آسان و سریع آن‌ها وجود دارد. با این اوصاف چه اصراری است که هنوز از مصالح سنتی برای پوشش سقف‌ها استفاده کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *