کانکس صنعتی

آنچه در این مقاله می خوانید:

کانکس صنعتی یکی از انواع کانکس‌های از پیش ساخته است که در راستای مصارف صنعتی ایجاد می‌شود. کانکس‌های صنعتی در صنایع مختلف قابل هستند و انتخاب آنها باعث افزایش سرعت در خدمات‌رسانی و ایجاد شرایط لازم برای نگهداری تجهیزات می‌شود.

ساندویچ پانل‌ها از مواد و مصالح ازپیش‌ساخته‌ای هستند که اغلب در ساخت کانکس‌های صنعتی استفاده می‌شوند. پانل‌ها دارای عایق‌بندی هستند و دوام و مقاومت بالای آنها باعث افزایش طول عمر کانکس می‌شود.

شما می‌توانید برای خرید انواع ساندویچ پانل با کارشناسان ما در مجموعه پانل بارون به شماره ۰۹۱۵۰۰۲۰۶۲۰ در تماس باشید.

کانکس صنعتی چیست؟

در حوزه‌های صنعتی، برای افزایش سرعت ساخت مکان برای قرارگیری تجهیزات و انجام عملیات، از کانکس صنعتی استفاده می‌کنند. کانکس صنعتی یک سازه پیش‌ساخته یا مدولار است که بخش‌هایی از آن یا به طور کامل در کارخانه ساخته می‌شود.

این سازه‌ها معمولاً از مواد مقاوم و بادوام ساخته می‌شوند تا در برابر شرایط سخت محیطی مانند رطوبت، دمای بالا و پایین و ضربه، مقاومت خوبی داشته باشند.

کاربرد کانکس صنعتی

کانکس صنعتی تنها برای نگهداری تجهیزات و دستگاه استفاده می‌شود و کاربرد مسکونی ندارد. برخلاف کانکس دفتری یا کانکس سرایداری، فضای آن به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که فضای کافی برای قرارگیری تجهیزات را داشته باشد.

کاربردهای مختلف کانکس های صنعتی
کاربردهای مختلف کانکس های صنعتی

کاربرد کانکس‌های صنعتی بسیار گسترده است و در صنایع مختلفی از آن استفاده می‌کنند.

 • کارگاه‌ها و سوله‌ها
 • آزمایشگاه و اتاق‌های کنترل
 • پروژه‌های برج‌سازی و معادن
 • کارگاه‌های صنعتی
 • کارخانه‌های تولید انبوه

با آنکه گفته شد این نوع کانکس کاربرد مسکونی ندارد، امّا یکی از ویژگی‌های محصولات پیش‌ساخته آن است که می‌توان به راحتی کاربری آن را تغییر داد. با تغییر فضای داخلی کانکس صنعتی می‌توان آن را به محیطی مسکونی نیز تبدیل کرد به شرط آن که این تغییرات توسط مهندسان تایید شده باشد.

ویژگی‌های کانکس صنعتی

کانکس‌های صنعتی معمولاً دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 • سازه مقاوم: کانکس‌های صنعتی معمولاً از مواد مقاوم مانند فولاد، آلومینیوم یا ورق فایبرگلاس ساخته می‌شوند. کاربرد فایبرگلاس در ساختمان و مقاوم‌سازی کانکس گسترده است.
 • عایق‌بندی مناسب: کانکس‌های صنعتی باید عایق‌بندی مناسبی داشته باشند تا از اتلاف گرما یا سرما جلوگیری کنند.
 • امکان تجهیز به سیستم‌های مختلف: کانکس‌های صنعتی را می‌توان به سیستم‌های مختلف مانند سیستم‌های تهویه‌مطبوع، سیستم‌های برقی و سیستم‌های آتش‌نشانی مجهز کرد.
سازه‌های صنعتی چیست؟

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

مزایای کانکس صنعتی

کانکس‌های صنعتی مزایای زیادی نسبت به سازه‌های سنتی دارند، از جمله:

 • سرعت ساخت و نصب: کانکس‌های صنعتی را می‌توان به سرعت و به راحتی نصب کرد.
 • قابلیت حمل‌ونقل: کانکس‌های صنعتی را می‌توان به راحتی حمل‌ونقل کرد.
 • هزینه مناسب: کانکس‌های صنعتی هزینه نسبتاً مناسبی دارند.

انواع کانکس صنعتی

کانکس صنعتی با توجه به کاربرد و ابعاد خود می‌تواند به انواع مختلفی تقسیم شود. در ادامه به برخی از کاربردهای مهم آن خواهیم پرداخت.

ساندویچ پانل برای ساخت کانکس صنعتی
ساندویچ پانل برای ساخت کانکس صنعتی

کانکس مخابراتی

کانکس مخابراتی نوعی سازه پیش‌ساخته است که برای نگهداری و استفاده از تجهیزات مخابراتی استفاده می‌شود. این سازه‌ها معمولاً از مواد مقاوم و بادوام ساخته می‌شوند تا در برابر شرایط سخت محیطی مانند رطوبت، دمای بالا و پایین و ضربه، مقاومت خوبی داشته باشند.

کانکس صنعتی محلی مناسب برای استقرار تجهیزات مخابراتی در مناطق دور افتاده خواهد بود. کانکس‌ها در این مناطق ممکن است شامل تجهیزاتی مانند اتاق کنترل، اتاق برق و اتاق مخابرات باشند.

کانکس آشپزخانه

در صورت نیاز به محلی برای پخت‌وپز و آماده‌سازی غذا در محیط‌های کارگاهی، دانشگاه‌ها، مراکز پژوهشی و حتی فست‌فود، می‌توان از کانکس صنعتی استفاده کرد. به‌کارگیری ساندویچ پانل در چنین مکان‌هایی گزینه‌ای مناسب خواهد بود چرا که شستشوی آن آسان است و به این ترتیب فضای آشپزخانه همواره تمیز و عاری از آلودگی خواهد بود.

کانکس پزشکی

کانکس پزشکی نیز یکی از انواع کانکس‌های صنعتی است که در راستای ارائه خدمات پزشکی اولیه یا فوریتی یا ارائه خدمات پزشکی در مناطق دورافتاده یا در مواقع اضطراری استفاده می‌شود. در ساخت این نوع کانکس، ممکن است به جای ساندویچ پانل استاندارد، از ساندویچ پانل کلین روم استفاده شود تا میزان آلودگی محیط کاهش پیدا کند.

کانکس‌های پزشکی می‌توانند بین ۶ تا ۱۲ متر طول و ۲ تا ۳ متر عرض داشته باشند و ارتفاع آنها بین ۲.۵ تا ۳ متر است. در چنین کانکس‌هایی لازم است فضای کافی برای قرارگیری تخت بیمار، تجهیزات پزشکی، تهویه‌مطبوع و سیستم‌های برقی وجود داشته باشد.

کانکس دفتری

ساخت کانکس صنعتی با ساندویچ پانل

کانکس‌های صنعتی اغلب به وسیله ساندویچ پانل دیواری و سقفی ساخته می‌شوند، چرا که ساندویچ پانل‌ها وزنی سبک و عایق‌بندی مناسب دارند و سرعت ساخت و نصب آنها بالا است.

ساخت کانکس با ساندویچ پانل شامل روند طراحی، تولید پانل، ساخت اسکلت، نصب پانل‌ها و اجرای تاسیسات می‌شود.

لازم است برای ساخت، ابتدا نوع ساندویچ پانل مشخص شود. ساندویچ پانل پلی‌اورتان، ساندویچ پانل آلوزینک و بسیار انواع دیگر را می‌توانید از کارخانه پانل بارون سفارش و تهیه کنید.

در مرحله طراحی ابعاد ساندویچ پانل‌ها مشخص می‌شود و با توجه به شرایط آب‌وهوایی منطقه، فوم پانل انتخاب خواهد شد. در صورتی که کانکس صنعتی محلی برای نگهداری تجهیزات آشپزخانه یا پزشکی باشد، شاید نیاز به ساندویچ سردخانه یا نوع سوله داشته باشید.

کانکس صنعتی برای نگهداری تجهیزات صنایع
کانکس صنعتی برای نگهداری تجهیزات صنایع استفاده می شود

اسکلت ساندویچ پانل به وسیله پروفیل‌های فلزی ایجاد می‌شود و سپس، ساندویچ پانل‌های آماده شده در کارخانه به محل نصب منتقل شده و در اسکلت قرار می‌گیرند.

برخی از کانکس‌های صنعتی از پیش به صورت بخش‌های بزرگ‌تر در کارخانه ساخته می‌شود و به طور مدولار به محل منتقل شده و سپس نصب می‌شوند.

سخن پایانی

در این مقاله به بررسی کانکس‌های صنعتی پرداختیم. این سازه‌ها با مواد مقاوم و با دوام ساخته می‌شوند تا در شرایط محیطی سخت و شدید، از تجهیزات نگهداری کنند.

سؤال‌های متداول

ویژگی‌های کانکس صنعتی چیست؟

کانکس‌های صنعتی از استحکام و دوام بالایی برخوردار هستند تا بتوانند در شرایط جوی مختلف از تجهیزات محافظت کنند.

قیمت کانکس صنعتی چقدر است؟

قیمت کانکس‌های صنعتی با توجه به ابعاد، جنس بدنه و امکانات آن مشخص می‌شود.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

نقشه اسکلت کانکس

نقشه اسکلت کانکس – اسکلت کانکس چیست؟

انواع فلاشینگ

انواع فلاشینگ را بشناسید

کانکس قابل مونتاژ

کانکس قابل مونتاژ

کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس نیروگاهی

کانکس نیروگاهی

کانکس دفتری

کانکس دفتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *