ساندویچ پانل بتنی

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل بتنی به عنوان یکی از جدیدترین محصولات پیش ساخته مورد استفاده در ساخت و ساز مطرح است. تکنولوژی مواد کامپوزیتی و ساندویچ پانل‌های پیش ساخته، ساخت یکی از مهم‌ترین قطعات پیش ساخته ترکیبی متشکل از بتن و موارد پلیمری را ممکن کرده است. شاید بتوان گفت طراحی و تولید ساندویچ پنل‌های بتنی یکی از دو یا سه تکنولوژی برتر حوضه مصالح ساختمانی است که توانسته تحولی شگرفی را برای صنعت ساختمان به ارمغان بیاورد. بتنی که در بین مصالح دارای بیشترین ظرفیت باربری بود حال به لطف این تکنولوژی از مزیت عایق رطوبت و حرارت هم برخوردار است. استفاده از این نوع پانل گام بلندی در جهت صرف کمتر منابع و انرژی و تسریع فرایند ساخت است.

عوامل موثر بر کیفیت درصد بتن، میلگرد های میانی، لایه های پلی استایرن، سیم مفتول
عرض پانل بین 90 تا 150 سانتی‌متر
طول بین 2 تا 14 متر
مزایا مقاومت در برابر زلزله، برودت و رطوبت، افزایش طول عمر سازه، سرعت بالا در اجرا

ساندویچ پانل بتنی چیست؟

ساندویچ پانل بتنی چیست؟
ساندویچ پانل بتنی دیواری

ساندویچ پانل بتنی یک ساختار کامپوزیتی سه لایه متشکل از دو لایه بتن در طرفین و یک لایه پلی استایرن کند سوز به عنوان لایه میانی است. برای تولید این نوع ساندویچ پانل توری فلزی سبک در دو طرف قطعه‌ای به جنس پلی استایرن سوار می‌شود و روی این توری فلزی بتن پاشیده می‌شود. لایه بتنی در دو طرف به وسیله‌ی سیم مفتول‌هایی به لایه پلی استایرن متصل شده است. این سیم مفتول‌ها از بین شبکه توری فلزی عبور داده می‌شوند. بنابراین اگه به مقطع این نوع ساندویچ پانل نگاه کنید فاصله‌ای مشخص بین بتن و پلی استایرن (حدود یک سانتی متر) خواهید دید که در این حد فاصل یک توری نازک فلزی قرار گرفته است. استفاده از این پانل‌ها سرعت اجرای پوشش‌های بتنی افزایش یافته و موارد زمان بر و معضلاتی در اجرای بتن مثل آرماتوربند، قالب بندی، اختصاص زمان گیرش و پایش بتن را به کلی حل کرده است.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

کاربرد ساندویچ پانل بتنی

مزایا و کاربرد ساندویچ پانل بتنی چیست؟
مزایا و معایب ساندویچ پانل بتنی چیست؟

ساندویچ پانل‌های بتنی به دلیل اینکه از بتن در ساختار آن‌ها استفاده شده می‌توانند وزن و بار زیادی را تحمل کنند. بتن در مهندسی ساختمان به عنوان یک ماده با مقاومت تنشی بسیار بالا مطرح است. بنابراین این ساندویچ پانل‌ها هم به عنوان دیوارهای باربر و حائل و هم به عنوان تیغه‌های جدا کننده داخلی قابلیت بهره برداری دارند. همچنین شما می‌توانید سفارش طراحی و ساخت این پانل‌ها را برای استفاده در جایگاه دیوار‌ برشی بدهید. پانل‌های بتنی همچنین به دلیل استحکام، وزن زیاد، عدم امکان جابجایی و قیمت پایین بتن نسبت به سایر پوشش‌ها از جمله پوشش‌های فلزی، در مصارفی مثل حصار کشی محوطه‌ها هم به شکل گسترده‌ای کاربرد دارند.

انواع ساندویچ پانل بتنی

از سازه های تشکیل دهنده پانل های بتنی انواع مختلفی وجود دارد که به جهت کاربردهای معماری سایز، عملکرد و قیمت هر کدام با دبگری متفاوت است.

از پانل های بتنی می توان در زهکشی فاضلاب های سطحی، لوله های آب و فاضلاب و تونل ها از این نوع ساندویچ پانل ها استفاده می شود.

عوامل موثر روی کیفیت ساندویچ پانل بتنی

عوامل تاثیرگذار در کیفیت ساندویچ پانل بتنی
عوامل موثر روی کیفیت ساندویچ پانل بتنی

1-کیفیت لایه پلی استایرن و توری فلزی

کیفیت ورق پلی استایرن و توری فلزی هم به نوبه خود حائز اهمیت است. چرا که عایق رطوبت و حرارت و مواد شیمایی و غیره همگی قائم به لایه پلی استایرن است. توری فلزی هم باید استحکام خود را به عنوان حائل حفظ کند و در گذر زمان دچار زنگ زدگی، فرسودگی و از هم گسستگی نشود. به این دلیل که کلیه موارد پیش ساخته و زیر کار هستن حداقل از لحاظ ظاهر امکان برانداز کردن مواد بکار رفته در ساندویچ پانل‌ها از جمله نوع بتنی که جزئیات بیشتری دارد نیست. بنابراین باید دقت کنید این پانل‌ها را از کارخانه‌ها و تولید کننده‌های معتبر خریداری کرده و از آن‌ها مستندات مربوط به کیفیت و استاندارد قسمت‌ها مختلف ساندویچ پانل را بخواهید.

2- مشخصات فنی وکیفیت بتن

همچنین کیفیت بتن و عیار آن در مقاومت، ظرفیت باربری و وزن پانل پیش ساخته به شدت موثر است. بنابراین باید در ساندویچ پانل بتنی از بتن شناسنامه دار استفاده شده و نتایج آزمایشات نمونه بتن گرفته شده در دسترس باشد.

3- کیفیت سیم مفتول

سیم مفتول به کار رفته در پانل ساندویچی بتنی به این دلیل که اتصال بین لایه‌ها را برقرار می‌کند و تاثیر مستقیم روی مقاومت برشی مقطع دارد فوق العاده حائز اهمیت است. کیفیت سیم مفتول، عدم زنگ زدگی و برخورداری مقطع از سیم مفتول کافی موارد مرتبط با عامل سیم مفتول هستند.

مشخصات ساختاری و ابعاد ساندویچ پانل بتنی

مشخصات فنی ،ابعاد و کاربرد ساندویچ پانل بتنی چیست؟
ابعاد و ضخامت ساندویچ پانل بتنی ؟

ساندویچ پانل‌های بتنی مشخصات متفاوتی دارد ، که این مشخصات با توجه به نوع رفتاری که از آن‌ها انتظار می‌رود و محاسباتی که سازه‌ای تعیین می‌گردد. اما شکل رایج تولید این ساندویچ پانل‌ها به این شکل است که ضخامت لایه بتنی که روی ورق فلزی پاشیده می‌شود ۴ سانتی متر است. حدود یک سانتی متر فاصله بین توری و لایه بتنی با مقطع نازک پلی استایرن وجود دارد. ضخامت ورق سبک پلی استایرن بین ۱ تا ۲ سانتی متر می‌تواند متفاوت باشد. قطر مفتول استفاده شده در ساندویچ پانل بتنی بسته به مقاومت پیشبینی شده می‌تواند متفاوت باشد، اما معمولا دارای قطری به اندازه ۰.۶ تا ۳ میلی‌متر است. قطعات بتنی پیش ساخته دارای عرض ۹۰، ۱۲۰، ۱۵۰ سانتی متر هستند. ارتفاع آن‌ها هم منطبق بر ارتفاع معمول سقف‌ها ۲.۷۰ تا ۳ متر است.

مزایای استفاده از ساندویچ پانل بتنی

مهم‌ترین مزیت و تفاوت بتن نسبت به سایر مصالح تحمل بار بالا و دوام این ماده است. اما همیشه مسائلی مثل نفوذ رطوبت و انبساط و انقباض بتن به سبب آن، پاشنه آشیل و دلیل اصلی ایجاد ترک مستهلک شدن ساختارهای بتنی بوده. ساندویچ پانل بتنی به عنوان یک ماده مرکب بتنی این معضل را حل کرده و حالا ساندویچ پانل بتنی علاوه بر ظرفیت و مقاومت بالا عملکرد خوبی در برابر حرارت و رطوبت دارد و کیفیت خود را حفظ می‌‌کند. لایه پلی استایرن میانی به عنوان عایق رطوبت را به خود جذب می‌کند. در کنار این مورد می‌توان به موارد دیگری هم به عنوان مزایای ساندویچ پانل‌های بتنی اشاره کرد؛

  1. سرعت اجرا بسیار بیشتر از اجرا بتن به روش سنتی و سایر مصالح
  2. تنوع بالا در ابعاد و طرح و رنگ
  3. عایق در برابر حرارت، برودت و رطوبت
  4. کاهش وزن یک قطعه ساندویچ پانل به نسب مقطع بتنی با همان ابعاد
  5. امکان عبور لوله‌های آب، برق، گاز، تلفن از داخل دیوار
  6. کاهش هزینه ساخت بدنه ساختمان
  7. سطح نما شده و حذف هزینه نما کار دیوارها
  8. مقاوم در برابر مواد شیمیایی، حمله سولفات‌ها، آفات و باکتری‌ها

نصب ساندویچ پانل بتنی

خرید و سفارش ساندویچ پانل بتنی
فرایند سفارش و نصب ساندویچ پانل بتنی چیست؟

قیمت ساندویچ پانل بتنی

همانطور که پیش‌تر گفته شد عوامل زیادی مثل ابعاد و مشخصات بتن استفاده شده در تعین قیمت ساندویچ پانل‌های بتنی موثر هستند. همچین عامل تاثیر گذار دیگر امکانات و تجهیزات در محل تولید کننده این پانل‌هاست که هرچه تکمیل‌تر باشد به کاهش قیمت تمام شده پانل کمک می‌کند. تجهیز کارخانه تولید کننده به بچینگ پلانت‌ در محل، میکسرها و دستگاه‌های شاتکریت و بخشی از ملزومات و تجهیزات آزمایشگاهی در کاهش هزینه‌ها بسیار موثر خواهند بود. بنابراین به عنوان اولین نکته بایستی در انتخاب شرکت تولید کننده این پانل‌ها دقت کنید. شرکت پانل بارون به عنوان تولید کننده پیشرو انواع ساندویچ پانل پیش ساخته و صادر کننده این محصولات، در ۶۰ هزار متر کارخانه مجهز خود به انواع دستگاه‌های مکانیکی و آزمایشگاهی، موفق به تولید و عرضه ساندویچ پانل‌های بتنی با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت حال حاضر ایران شده است.

پرسش‌های ساندویچ پانل بتنی

قیمت ساندویچ پانل بتنی چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع ساندویچ پانل بتنی روی قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

شماره تماس تولید کننده ساندویچ پانل بتنی چند است؟

برای سفارش انواع ساندویچ پانل بتنی در طرح و اندازه یا طرح های خاص می توانید با شماره 09150020620 تماس بگیرید.

مزایا ساندویچ پانل بتنی چیست؟

عمر طولانی تر، احتمال آسیب دیدگی کم قطعات، تنوع بالا در طرح و رنگ، امکان عبور لوله های آب، برق، گاز و تلفن از مزایای انواع پانل بتنی است.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *