ساندویچ پانل پشم شیشه

آنچه در این مقاله می خوانید:

ساندویچ پانل پشم شیشه یکی از انواع ساندویچ پانل‌ها است که نام گذاری آن معطوف به فوم یا عایق پشم شیشه به کار رفته در لایه میانی آن است. فوم پشم شیشه یک متریال فوق العاده پرکاربرد در صنایع مختلف است. تعداد زیادی از کارخانه‌های بزرگ و کارگاه‌های کوچک در دنیا مشغول تولید یا کار بر روی ساختارهای کامپوزیتی یا پانل‌های ساندویچی در برگیرنده یک لایه پشم شیشه هستند. تولیدات هر کدام از این مراکز در ساخت مصنوعات و سازه‌های بسیار متنوعی به کار برده می‌شود. باید دید این توجهی که صنعت جهان به پشم شیشه داشته و دارد از کجا نشات می‌گیرد. حتما بررسی ویژگی‌ها و کاربری‌های پانل ساندویچی پشم شیشه جواب این سوال را به ما خواهد داد.

برای خرید و سفارش ساندویچ پانل با شماره های فروش کارخانه تولید کننده ساندویچ پانل بارون تماس بگیرید.

اطلاعات خرید ساندویچ پانل پشم شیشه
کاربرد  کاربری سقفی، دیواری و حتی سردخانه‌ای
ضخامت ها  ضخامت لایه بین 5 تا 20 سانتی متر،  ضخامت ورق 0.2 تا 0.8 میلیمتر
انواع ساندویچ پانل گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم، استیل، فایبرگلاس، بتنی
مزایا سبک، در برابر پوسیدگی، زنگ زدگی و مواد شیمیایی به خوبی مقاومت می‌کند، طول عمر بسیار بالایی دارد.

ساندویچ پانل پشم شیشه چیست؟

آشنایی با ساندویچ پانل پشم شیشه
آشنایی کامل با ساندویچ پنل پشم شیشه

پشم شیشه یکی از قدیمی ترین و پراستفاده ‌ترین عایق های حرارتی و صوتی در بین عایق‌ها است. سابقه تولید و استفاده از آن در ایران به بیش از ۴۰ سال برمی‌گردد. پشم شیشه الیاف بسیار نازک، انعطاف پذیر و نرمی دارد که در کارخانه‌ها با اعمال تغییرات و فشارهای فیزیکی بر روی شیشه مذاب تولید می‌شود؛ دقت کنید تغییرات فیزیکی و اضافه کردن مقداری ماسه و رزین. در نهایت ماده حاصل به صورت رشته‌های پشم شیشه باقی می‌ماند. این رشته‌ها دما ۳۰- تا ۷۵۰+ درجه سانتی گراد را تحمل می‌کنند. در نهایت پشم شیشه‌ای که در بازار عرضه می‌شود در یکی از اشکال مختلف رولی (پتویی)، تخته ای (پانلی) و یا لوله ای است.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

عوامل موثر در کیفیت ساخت ساندویچ پانل پشم شیشه کدام اند؟

ویژگی شاخص ساندویچ پانل پشم شیشه
ویژگی ساندویچ پانل پشم شیشه

کیفیت ساندویچ پانل پشم شیشه بیشتر از همه به کیفیت فوم پشم شیشه بر می‌گردد چرا که لایه خارجی در آن می‌تواند از هر جنسی باشد. در حال حاضر جدیدترین روش تولید پشم شیشه با کمک فناوری نانو است. با استفاده از نانو تکنولوژی ساختار الیافی پشم شیشه بهبود یافته و بخشی از معایبش گرفته شده است. پشم شیشه پلاست معمولی و آنتی باکتریال و آنتی فایر محصولات جدید این صنعت هستند که بسته به نیاز استفاده از هرکدام از آن‌ها کیفیت ساندویچ پانل را بهبود می‌بخشد.

علاوه بر موارد ذکر شده موارد دیگری در ساخت و تولید ساندویچ پنل پشم شیشه موثر هست که در صفحه اصلی سایت پانل بارون به صورت کامل توضیح داده شده است.

این مدل پانل نیز در دسته ساندویچ پانل سقفی قرار می گیرد. برای آشنایی با ساندویچ پانل های سقفی پانل بارون از صفحه معرفی جامع پانل سقف دیدن کنید. برای دریافت کاتالوگ محصولات نیز می توانید از قسمت پایینی سایت به لیست کامل کاتالوگ های محصولات پانل بارون دسترسی داشته باشید.

ساندویچ پانل پشم شیشه چه کاربردی دارد؟

مزیت و کاربرد ساندویچ پانل پشم شیشه
پشم شیشه چه کاربردی دارد

با توجه به سبک بودن پشم شیشه و قابلیت حمل و اجرا سریع، از آن در صنایع نظامی و دفاعی استفاده می‌شود؛ در مواردی که پوشش برای حفظ امنیت مدنظر است مثل کابین خودروهای نظامی و کانکس ضد گلوله. همچنین ساندویچ پانل پشم شیشه در کاربری سقفی، دیواری و حتی سردخانه‌ای در مواردی مثل پوشش سقف و دیوار سوله‌های صنعتی و ورزشی، مدارس، بیمارستان‌های صحرایی، پایگاه‌های نظامی، ساختمان‌های ویلایی و انواع کانکس‌ها و کابین‌های پیش ساخته کاربرد دارد.

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل سردخانه می توانید به صفحه پانل سردخانه بروید و اطلاعات کامل درباره مشخصات فنی این نواع پنل ها مطالعه کنید.

مشخصات فنی و ابعاد ساندویچ پانل پشم شیشه

نحوه محاسبه ابعاد ساندویچ پانل پشم شیشه
آشنایی با مشخصات ساندویچ پانل پشم شیشه

ضخامت لایه پشم شیشه در این ساندویچ پانل‌ها می‌تواند از ۵ تا ۲۰ سانتی متر متغیر باشد. ضخامت ورق هم بسته به جنس آن معمولا ۰.۲ تا ۰.۸ میلی متر است. جنس ورق ساندویچ پنل پشم شیشه بسته به مصرف می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید از ورق آلومینیوم، گالوانیزه، آلوزینک، فایبرگلاس و هر چیزی برای روکش پشم شیشه در ساندویچ پانل استفاده کنید. عرض و طول این پانل‌ها هم بسته به کاربری در ارقام مختلف قابل سفارش است. اما معمولا ۹۰ تا ۱۱۵ سانتی متر عرض و ۲۵۰ تا ۳۰۰ سانتی متر طول در نظر می‌گیرند. دما قابل کارکرد یا دما عملیاتی این پانل از ۳۰- تا ۷۰+ درجه است.

برای آشنایی کامل با نحوه محاسبه ابعاد شیشه و ضخامت های مختلف هر مدل پانل نیز یک مقاله جامع در وبسایت کارخانه پانل بارون تهیه شده است. پیشنهاد میکنیم به صورت کامل این مقاله را مطالعه کنید.

پشم شیشه چیست؟

پشم شیشه چیست؟
کاربرد پشم شیشه

پشم شیشه یکی از قدیمی ترین و پراستفاده ‌ترین عایق های حرارتی و صوتی در بین عایق‌ها است. سابقه تولید و استفاده از آن در ایران به بیش از ۴۰ سال برمی‌گردد. پشم شیشه الیاف بسیار نازک، انعظاف پذیر و نرمی دارد که در کارخانه‌ها با اعمال تغییرات و فشارهای فیزیکی بر روی شیشه مذاب تولید می‌شود؛ دقت کنید تغیرات فیزیکی و اضافه کردن مقداری ماسه و رزین. در نهایت ماده حاصل به صورت رشته‌های پشم شیشه باقی می‌ماند. این رشته‌ها دما ۳۰- تا ۷۵۰+ درجه سانتی گراد را تحمل می‌کنند. در نهایت پشم شیشه‌ای که در بازار عرضه می‌شود در یکی از اشکال مختلف رولی (پتویی)، تخته ای (پانلی) و یا لوله ای است.

انواع ساندویچ پانل پشم شیشه را نام ببرید؟

انواع پشم شیشه و کاربرد آن
آشنایی با انواع ساندویچ پنل پشم شیشه

اگر ساندویچ پانل پشم شیشه را یک ساختار سه لایه که در لایه وسط آن پشم شیشه قرار دارد در نظر بگیریم، انواع ساندویچ پانل پشم شیشه می‌تواند هر چیزی باشد. به این خاطر که پشم شیشه قابلیت ترکیب و قرار گرفتن در کنار طیف وسیعی از مواد و مصالح را دارد. حتی با چوب و سنگ و یک رول پشم شیشه می‌توان ساندویچ پانل ساخت.

ساندویچ پانل گالوانیزه، ساندویچ پانل آلوزینک، ساندویچ پانل آلومینیوم، ساندویچ پانل استیل، ساندویچ پانل فایبرگلاس، ساندویچ پانل بتنی و … همگی اگر پشم شیشه در لایه میانی آن‌ها باشد جز انواع ساندویچ پنل پشم شیشه به حساب می‌آیند.

اگر ۲ لایه بیرونی را با ورق های مختلف کار کنند و فقط فوم وسط پشم شیشه باشد حالت های مختلفی از پانل های ساندویچی تولید خواهد شد و بسته به کاربرد در سقف و دیوار سازه می تواند حالت های بیشتری نیز داشته باشد.

ساندویچ پانل دیواری یکی از ۲ مدل کاربرد پانل هست. برای آشنایی کامل با پانل های دیواری و خرید این محصول نوین ساختمانی به صفحه مربوطه بروید.

ساندویچ پانل طرح چوب، نوعی سازه ساختمانی است که شامل دو لایه پوششی از جنس فلز یا PVC با یک لایه هسته عایق از جنس فوم پلی‌استایرن (EPS) یا پلی‌یورتان (PU) است. طرح چوبی این ساندویچ پانل معمولاً به علت شباهت به چوب و همچنین داشتن جنس پوششی از جنس PVC یا فلز برای مقاومت در برابر رطوبت و حرارت انتخاب می‌شود.

قیمت و خرید ساندویچ پانل پشم شیشه

سفارش ساندویچ پانل پشم شیشه
تحویل فوری ساندویچ پانل پشم شیشه

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل های پشم شیشه ای بایستی بعد از تماس با واحد فروش و جلسه با تیم فنی حجم سفارش مورد نیاز سازه شما مشخص شود بعد از آن قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه نیز مشخص می شود.

مزایا ساندویچ پانل پشم شیشه چیست؟

مزیت استفاده از ساندویچ پانل پشم شیشه
مزیت و کاربرد ساندویچ پانل پشم شیشه

مزایای ساندویچ پانل پشم شیشه در بسیاری از موارد با ساندویچ پانل پلی اورتان یکسان است. عایق پشم شیشه از نفوذ آب، حرارت و برودت به خوبی جلوگیری می‌کند. برای انواع قارچ‌ها و باکتری‌ها رشد و تکثیر در لابه‌لای الیاف پشم شیشه میسر نیست. اما مهم‌ترین مزیت و عاملی که برای پشم شیشه برتری ایجاد می‌کند قیمت پایین آن نسبت به سایر عایق‌هایی (لیست کامل عایق های ساندویچ پانل = فوم عایق ساندویچ پانل) که به کار گرفته می‌شوند است. این تفاوت موجب شده ساندویچ پانل پشم شیشه مناسب‌ترین قیمت را بین انواع دیگر ساندویچ پانل داشته باشد.

در کنار این‌ها ساندویچ پانل پشم شیشه

  1. سبک است.
  2. در برابر پوسیدگی، زنگ زدگی و مواد شیمیایی به خوبی مقاومت می‌کند.
  3. طول عمر بسیار بالایی دارد.

شما به راحتی می‌توانید این پانل‌ها را به محل پروژه خود منتقل کنید و به سرعت به کار بگیرید.

معایب پانل ساندویچی پشم شیشه بی کیفیت چیست؟

معایب استفاده از ساندویچ پانل پشم شیشه
مزیت و معایب استفاده پشم شیشه

واضح است هیچ متریالی بی عیب مطلق نیست. در کنار تمام مزایایی که ذکر شد پشم شیشه معایبی هم دارد. تماس دست با پشم شیشه ممکن است موجب خارش و بیماری پوستی شود. همچنین باید به خطر بیماری تنفسی ناشی از تنفس ترکیبات شیمیایی موجود در پشم شیشه اشاره کرد. البته این ایرادها تا حدودی شامل پانل ساندویچی نمی‌شود؛ چرا که پشم شیشه در لایه میانی آن به کار رفته است و با پوست و هوای محیط برخورد ندارد. پشم شیشه همچنین در برابر رطوبت مقاومت کمتری نسبت به عایق‌های پلیمری دارد اما در مجموع قیمت مناسب این عایق باز هم خریداران را برای استفاده از این پانل‌ها راغب نگه می‌دارد.

پشم شیشه بهترین و پرمصرف‌ترین عایق

بهترین عایق ساندویچ پال
پر مصرف ترین عایق

موارد استفاده از پشم شیشه بسیار زیاد است به این دلیل که به خوبی با مواد و مصالح دیگر ترکیب می‌شود. در زیر سازی‌، کف سازی و در بین لایه‌های یک مقطع کامپوزیتی پشم شیشه به راحتی قابل استفاده است. مقطعی به ضخامت ۸ سانتی متر از پشم شیشه معادل یک دیوار آجری به قطر ۵۰ سانتی متر خاصیت عایق ایجاد می‌کند. بنابراین ضریب نفوذپذیری پایین در کنار قیمت مناسب و کاربردهای فراوان سبب شده این ماده به یک ماده بدون جایگزین در صنعت دنیا بدل شود.

مراحل ساخت ساندویچ پنل پشم شیشه

صفر تا صد ساخت ساندویچ پانل پشم شیشه
تولید ساندویچ پانل پشم شیشه

در خط تولید ساندویچ پانل پشم شیشه، فرایند اتوماتیک بوده، عایق پشم شیشه به طور کامل برش خورده و بین ورق‌ها قرار می‌گیرد. ورق و پشم شیشه با چسب روی هم تثبیت می‌شوند. در ادامه با اعمال فشار متراکم سازی انجام می‌شود.

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه سنگ به چه عواملی بستگی دارد
نحوه محاسبه قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه

قیمت ساندویچ پانل‌ پشم شیشه با توجه به اینکه با روکش‌های متنوعی ساخته می‌شود متغیر است. پیش‌تر گفتیم که ورق آلومینیوم، گالوانیزه، آلوزینک، فایبرگلاس و… همگی با پشم شیشه قابلیت متراکم شدن دارند. با توجه به کیفیتی که انتظار دارید یکی از این موارد را انتخاب می‌کنید. همچنین ضخامت این پانل‌ها بسته به نیاز سازه تغیر می‌کند که این خود عامل تفاوت قیمت می‌شود. اما در هر صورت ساندویچ پانل پشم شیشه نسبت به پانل‌های ساندویچی پیش ساخته دیگر هزینه کمتری برای شما خواهد داشت.

جهت اطلاع از قیمت دقیق این ساندویچ پانل‌ها در دیتیل‌های گوناگون از شرکت تولیدکننده پانل بارون استعلام بگیرید.

۲ پرسش‌ پرتکرار درباره ساندویچ پانل پشم شیشه

قیمت ساندویچ پانل پشم شیشه چقدر است؟

برای اطلاع دقیق از قیمت انواع ساندویچ پانل پشم شیشه روی قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

شماره تماس تولید کننده ساندویچ پانل پشم شیشه چند است؟

برای سفارش انواع ساندویچ پانل پشم شیشه در طرح و اندازه یا طرح های خاص می توانید با شماره 09150020620 تماس بگیرید.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *