ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل سردخانه یک محصول نوین ساختمانی 3 لایه ای است که برای پوشش سقف و دیوار سردخانه ها استفاده می شود. ساندویچ پانل سردخانه در دو مدل 1- کیپ درز  2- سنتی تولید میشود. اگر میخواهید سردخانه بسازید حتما برای اطلاع از 0 تا 100 خرید، نصب و راه اندازی پانل های سردخانه ای با تیم فنی ما در ارتباط باشید. برای خرید و سفارش بهترین پانل سردخانه با شماره های پانل بارون تماس بگیرید و یک مشاوره رایگان با تیم فروش داشته باشید. قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای با نرخ درب کارخانه در سراسر ایران برای متراژ های بالا محاسبه می شود.

برای سفارش و خرید ساندویچ پانل سردخانه با شماره های ما تماس بگیرید.

خرید پانل سردخانه
خرید ساندویچ پانل سردخانه
پخش ویدیو
پخش ویدیو

ساندویچ پانل سردخانه (به انگلیسی Cold Room Sandwich Panels) کمترین نفوذ صدا و حرارت را دارد و بالاترین مقاومت در برابر هدر رفت، دمای داخلی محیط را دارا است. این ساندویچ پانل از پلی یورتان نوع PUR و پلی ایزوسیانات یا PIR استفاده می کند. پنل ساندویچی سردخانه ضخامت ۵ تا ۳۵ سانتی متر موجود است. طول این پنل کامپوزیتی از ۲ تا ۱۲ متر با توجه به نیاز مشتری و عرض نیز حدود ۱.۱۳ متر متغیر است.

کاربردهای ساندویچ پانل سردخانه ای
کاربرد ساندویچ پانل سردخانه ای

ساندویچ پانل های سردخانه با توجه به نوع کاربرد خود به چهار دسته، ساندویچ پانل سردخانه زیر صفر، بالای صفر، دو مداره و ساندویچ پانل های سردخانه ای کانتینر و متحرک تقسیم بندی می شوند که به طبع به ترتیب موارد گفته شده، ضخامت فوم عایق میانی در هر کدام متفاوت است، مثلا پانل ساندویچی سردخانه ای زیر صفر بیشترین ضخامت و ساندویچ پنل سردخانه متحرک به نسبت ضخامت کمتری دارد.

سفارش ساندویچ پانل سردخانه ای
سفارش ساندویچ پانل های سردخانه

خرید ساندویچ پانل سردخانه

برای خرید و سفارش ساندویچ پانل سردخانه ای تولید شده در کارخانه پانل بارون می توانید از طریق شماره های سایت با واحد فروش تماس بگیرید و درخواست پیش فاکتور کنید. برای بازدید و بررسی پانل های سردخانه ای تولیدی پانل بارون می توانید به محل نمایشگاه فروش بارون تشریف بیارین و از نزدیک ساندویچ پانل های سردخانه ای را در ابعاد و انواع مختلف مشاهده کنید و با داشتن یک جلسه مشاوره با تیم متخصص فروش پانل بارون بهترین انتخاب را برای سازه خود داشته باشید.

عوامل تأثیرگذار بر هزینه ساندویچ پانل سردخانه

چه عواملی بر کیفیت ساندویچ پانل های سردخانه ای موثر هستند؟
عکس 3 عدد ساندویچ پانل سردخانه ای

فاکتورهای اصلی در تعیین قیمت ساندویچ پانل سردخانه ای موارد زیر است:

 • ابعاد ساندویچ پانل سردخانه
 • جنس ورق پوشش دیواره های پانل ساندویچی سردخانه
 • جنس لایه عایق میانی ساندویچ پنل سردخانه
 • نوسانات قیمت ارز و آهن

جهت استعلام قیمت ساندویچ پانل سردخانه با شماره 09150020520 در ارتباط باشید.

ساندویچ پانل سردخانه + سفارش، خرید، عکس، ابعاد، کاربرد و مزایا

سفارش و خرید ساندویچ پانل سردخانه | کاربرد، مزایا، مشخصات فنی، عکس، ابعاد و … ساندویچ پنل های سردخانه ای در تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، یزد و سراسر ایران

ساندویچ پانل سردخانه چیست؟
ساندویچ پانل سردخانه چیست و چه کاربردی دارد؟

ساندویچ پانل سردخانه‌ چیست؟

ساندویچ پانل سردخانه‌ (Refrigerator Sandwich Panel) عایق بسیار قوی در برابر تغییرات دمایی (هم دماهای مثبت و هم منفی) بوده و در حفظ سرما عملکرد بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند. جالب است بدانید که ضخامت پانل ساندویچی اتاق سرد (سردخانه ای) در مقایسه با سایر محصولات مشابه کمتر می‌باشد، اما با این حال از لحاظ عملکرد نسبت به دیگر محصولات موفق‌تر بوده است. با خرید و نصب ساندویچ پانل سردخانه (پانل‌های عایق ساندویچی سردخانه) از پانل بارون، دیگر نگران تغییرات در میزان سرما و رطوبت موجود در سردخانه نخواهید بود. در واقع کنترل دما کاملاً تحت نظارت شما بوده و این یک مزیت مهم در صنایع مختلف و به ویژه صنایع غذایی، شیمیایی و پزشکی به شمار می‌رود.

برای آشنایی کامل با مشخصات فنی ساندویچ پانل ها و همچنین سفارش پانل به صفحه ساندویچ پانل بروید.

کاربرد ساندویچ پانل سردخانه

عکس ساندویچ پنل سردخانه
عکس ساندویچ پنل سردخانه در طرح های مختلف
 • از ساندویچ پانل {پانل ساندویچی سردخانه ای} می‌توان برای ساخت یخچال ماشین‌های باری هم‌چون نیسان و ایسوزو استفاده نمود. 
 • این محصول در ساخت انواع سردخانه‌ها و فریزرهای نگه‌داری محصولات پروتئینی و لبنی که در برابر گرما واکنش نامطلوب از خود نشان می‌دهند نیز کاربرد دارد. 
 • با استفاده از ساندویچ پانل‌های سردخانه می‌توان اقدام به ساخت یک محیط ایزوله از انتقال گرما نمود.
 • سردخانه‌های صنعتی، سردخانه‌های سیار، سردخانه‌های مونتاژ شده بر روی وانت، تریلی و کامیون از جمله دیگر موارد استفاده از پانل سردخانه هستند.
 • ساندویچ پانل سردخانه در ساخت انبارهای نگه‌داری از مواد شیمیایی و داروهای پزشکی نیز کاربرد دارد. 
 • پانل‌های مذکور در برخی از قسمت‌های مرغ‌داری‌ها و گاوداری‌ها، کشتارگاه‌های صنعتی، سالن‌های پرورش قارچ و کارخانه‌های بسته‌بندی گوشت، سوسیس و کالباس نیز کاربرد دارند.

کاربرد و مشخصات ساندویچ پنل سردخانه ای را به صورت کاملا توضیح دادیم و در ادامه به موارد بیشتری در مورد مزیت ها و انواع می پردازیم.

ابعاد ساندویچ پانل سردخانه

ساندویچ پانل‌ های سردخانه ای در ابعاد گوناگونی با توجه به نیاز مصرف کننده تولید می‌شود. اما در هنگام ساخت سردخانه‌ با ساندویچ پانل، باید حتما از نوع ضخیم‌تر این متریال استفاده شود، زیرا عدم هدر رفت انرژی، در این سازه‌ها بسیار مهم است. ابعاد ساندویچ پانل سردخانه‌ عبارتند از: ضخامت حدود 20 سانتی‌متر، طول از 2 تا 12 متر با توجه به نیاز مشتری و عرض نیز حدود 1.13 سانتی‌متر می‌باشد.

ضخامت = 50 میلی متر | 60 میلی متر | 80 میلی متر | 120 میلی متر | 150 میلی متر | 200 میلی متر

ابعاد ساندویچ پانل کلدروم
طول و عرض ساندویچ پانل سردخانه

مشخصات فنی ساندویچ پانل سردخانه

دمای داخلی سردخانه (C)
-30 -20 -10 -5 0 5 12
ضخامت ساندویچ پانل سردخانه
ضخامت دیواره خارجی سردخانه (mm) 125 120 100 100 80 80 60
ضخامت دیواره خارجی سردخانه های گوشت و مواد غذایی (mm) 140 125 120 100 100 80 60
ضخامت ساندویچ پانل سقف سردخانه (mm) 140 120 100 100 80 80 60
ضخامت کف سردخانه (mm) 125 120 100 100 80 80 60
پخش ویدیو

ساختار 3 لایه پنل ساندویچی سردخانه ای

ساندویچ پانل سردخانه همانند سایر ساندویچ پانل‌ها متشکل از سه لایه اصلی است. دو لایه فلزی در زیر و رو، و یک لایه میانی از جنس فوم، تشکیل‌دهنده ساختار این محصولات هستند. همان‌طور که گفته شد ساندویچ پانل‌های سردخانه‌ای در مقایسه با محصولات مشابه برای ساخت اتاق‌های تمیز و سرد از ضخامت پایین‌تری برخوردار هستند، و این موضوع در عملکرد آن‌ها تأثیر منفی ندارد. اما این پانل‌ها در مقایسه با ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی از ضخامت بیشتری برخوردار می‌باشند؛ چرا که کارایی آن‌ها متفاوت است.

در ادامه با هر لایه از ساندویچ پانل‌های مذکور آشنا خواهیم شد:

ساندویچ پانل سردخانه کیپ درز
عکس ساندویچ پانل سردخانه مدل کیپ درز
عکس از نمای ورق های ساندویچ پنل سردخانه

A- ورق ها رویه و زیره

برای تولید ورق یا صفحات فلزی پانل اتاق سرد از  ورق گالوانیزه و ورق آلوزینک استفاده می‌شود. بهره‌گیری از گالوانیزه و آلوزینک سبب افزایش مقاومت سردخانه در برابر شرایط محیطی مختلف هم‌چون رطوبت، خوردگی و حرارت خواهد شد. ورق های ساندویچ پانل  انواع مختلفی دارند ولی برای سردخانه ها معمولا از 2 مدل ورق ذکر شده برای لایه رویه و زیره استفاده می شود.

B- فوم عایق میانی

به منظور تولید پانل‌های ساندویچی سردخانه‌ای (پانل سردخانه) عموماً از فوم پلی یورتان (Polyurethane) بهره‌گیری می‌شود. پلی یورتان یا پلی اورتان یک نوع ماده شیمیایی ایجاد شده در اثر واکنش شیمیایی پلی ال‌ها و ایزوسیانات‌ها می‌باشد. برای ساخت ساندویچ پانل‌ها می‌توان از فوم‌های مختلف برای هسته عایق هم‌چون پشم سنگ و پلی استایرن نیز استفاده کرد، اما از آن‌جایی که ضریب هدایت گرمایی پلی یورتان در مقایسه با موارد نام‌برده پایین‌تر می‌باشد، گزینه بهتری برای عایق‌سازی پانل‌های سردخانه‌ای محسوب می‌شود. برای آشنایی کامل با انواع فوم های ساندویچ پانل می توانید مقاله تهیه شده در مجله پانل بارون را مطالعه کنید.

هسته عایق ساندویچ پنل سردخانه
عکس هسته عایق میانی
پخش ویدیو
ساندویچ پانل‌های کیپ درز سردخانه‌ای به گونه‌ای طراحی و تولید می‌شوند که نر و مادگی در تمام طول پانل، بدون روکش پلاستیکی و کاغذی به طور کامل قابل مشاهده است. ورق فوقانی و تحتانی این نوع از پانل‌ها بسته به نیاز پروژه در انواع گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و استنلس استیل در ضخامت بین ۰.۳ تا ۰.۷ میلی‌متر تولید می‌شود. پانل‌های کیپ درز در برابر آب، رطوبت، زنگ‌زدگی و خوردگی مقاومت بسیار خوبی از خود نشان داده و عایق بسیار خوبی در برابر صوت، حرارت و اتلاف انرژی هستند.

ساندویچ پانل‌ سردخانه سنتی در ضخامت عایق ۷۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰، ۱۲۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ با عرض مفید ۱۱۸۵، ۱۰۲۰ و ۹۴۵ و با طول دلخواه مشتری طراحی، تولید و ارائه می‌شود. نوع فوم استفاده شده در قسمت میانی پانل‌های مذکور از جنس پلی یورتان بوده و صفحات فلزی آن از گالوانیزه، آلوزینک، آلومینیوم و استیل تولید می‌شوند. شایان ذکر است که شرکت پانل بارون به منظور اتصال پانل‌های سردخانه‌ای به یک‌دیگر و افزایش دوام اتصال آن‌ها در برابر زلزله، مصالح پیش ساخته مذکور را مجهز به قفل‌های سردخانه‌ای در خط کانتینیوس (continuous) طراحی و تولید می‌کند.

مزایای ساندویچ پانل سردخانه ای

 1. همان‌طور که گفته شد، پانل‌های سردخانه در مقایسه با سایر محصولات مشابه از میزان ضخامت پایین‌تری برخوردار هستند و همچنین فضای کمتری را اشغال می‌کنند.
 2. سرعت نصب و اجرای ساندویچ پانل در مقایسه با مصالح سنتی هم‌چون سیمان و آجر بسیار سریع‌تر بوده و این موضوع به صرفه‌جویی در زمان و هزینه کمک به‌سزایی خواهد کرد.
 3. در ساختار این پانل‌ها از فوم‌های مختلف عایق هم‌چون پلی یورتان استفاده می‌شود؛ در نتیجه ساندویچ پانل سردخانه عایق حرارتی بسیار خوبی بوده، ضد آب است و از نفوذ حشرات جلوگیری می‌کند. علت اصلی مزیت‌های مذکور دانسیته (دانسیته ساندویچ پانل) بالای ۴۰ پلی یورتان بوده و همین موضوع سبب ایجاد محیطی عاری از هرگونه باکتری و میکروب می‌شود.
 4. در ساختار پانل‌های سردخانه‌ای از ورق‌های (ورق ساندویچ پانل) مختلف فولادی استفاده می‌شود که این ورق‌ها قابل بازیافت هستند؛ در نتیجه محصول نهایی با محیط زیست سازگار می‌باشد.
 5. پانل‌های سردخانه هم‌چون سایر پانل‌های ساندویچی از تنوع رنگی بالایی برخوردار بوده و دست کاربران برای ساخت سردخانه مطابق با سلایق خود را باز می‌گذارد.
 6. ساندویچ پانل سردخانه از قابلیت شست‌وشو برخوردار است.
 7. پانل‌های ساندویچی سردخانه‌ای در برابر هرگونه فشار و ضربه مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهند.
پوشش دیوار و سقف سردخانه ها
ساخت سردخانه با ساندویچ پانل

برای ساخت انواع سردخانه ها بهترین پوشش داخلی و خارجی سقف و دیوار های سردخانه، ساندویچ پانل های سردخانه ای کیپ درز پانل بارون است.

بهترین ساندویچ پانل های سردخانه ای تولید شده در ایران را از پانل بارون بخواهید. تکنولوژی تولید خاص از دستاوردهای نوین پانل بارون در صنعت ساختمان است. پانل ساندویچ سردخانه یکی از بهترین و کارآمدترین پانل‌های ساندویچی ارائه شده توسط پانل بارون بوده که در ساخت سردخانه، اتاق تمیز، یخچال‌های ماشین‌های حمل بار و… کاربرد دارد.

ساندویچ پانل سردخانه در چه سازه هایی بکار برده می شود؟
ساندویچ پانل سردخانه کیپ درز

قیمت پانل‌های ساندویچی سردخانه بسته به عوامل مختلفی هم‌چون نوسان بازار و تأثیر آن بر بهای تمام شده صفحات فلزی و فوم مصرفی در لایه‌های پانل و همچنین نوع ساندویچ پانل محاسبه خواهد شد.

ساندویچ پنل سردخانه ای چگونه تولید می شود؟

در کارخانه از طریق تزریق فوم میانی بین 2 لایه سخت در شرایط خاص پانل های سردخانه ای تولید می شوند.

ساندویچ پانل های سردخانه ای ضد آب هستند؟

بله. جذب آب این پانل ها به شدت کم بوده است و عملا نفوذ آب به آنها غیر ممکن است.

ورق ساندویچ پانل سردخانه ای

بهترین انتخاب برای ساخت ورق خارجی ساندویچ پانل‌ها، فولاد گالوانیزه با روکش پلیمری است که علاوه بر دوام و طول عمر بالا، ویژگی‌های عملیاتی محصول را تضمین می‌کند. قبل از خرید ساندویچ پانل، باید ویژگی‌های ورق فولادی را مورد توجه قرار داد. طبق استاندارد DSTU EN 10346:2014، از گریدهای فولادی سازه‌ای S280، S320، S350 با محدودیت جریان ۲۸۰-۳۵۰ مگاپاسکال می‌توان برای ساخت ساندویچ پانل استفاده کرد. با این وجود، برای کاهش قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل سقفی، بسیاری از تولیدکنندگان از گرید فولادی DX51 استفاده می‌کنند که گزینه‌ای غیراستاندارد به شمار می‌رود. بسته به شرایط استفاده و عملکرد پانل‌ها، چندین نوع روکش پلیمری مورد استفاده قرار می‌گیرند که رایج‌ترین آن‌ها عبارتند از: گالوانیزه، آلومینیوم و استیل

نصب ساندویچ پانل سردخانه

نصب انواع ساندویچ پانل سردخانه دارای مراحل زیر است:

 1. زیرسازی
 2. نصب پانل کف
 3. نحوه نصب پنل‌های دیواری سردخانه
 4. نصب پانل‌های سقفی
 5. مونتاژ درب سردخانه
 6. تکمیل عایق کاری
 7. لوازم جانبی گوشه داخلی
 8. سبک وزن و زیبایی در ساختار

ساندویچ پانل سردخانه ای خوب دارای ویژگی هایی چون موارد زیر است:

ویژگی های ساندویچ پانل سردخانه ای با کیفیت
4 مولفه یک ساندویچ پانل سردخانه باکیفیت
 • نفوذ پذیری کمتر از n50 ≤ 0,6 l/h.
 • حذف نفوذ سرما و پل سرد
 • بدون جذب بو و انتشار آن در محیط
 • محافظت از دما و عبور میکروب ها و باکتری ها
🎯 مزایا پانل های سردخانهصرفه جویی در زمان ساخت و قیمت، عایق حرارتی، نسوز، قابلیت شستشو پانل ها، مقاوم در برابر ضربه و فشار
⭐ عوامل تاثیر گذار بر قیمتنوع ورق، کیفیت فوم، حجم سفارش
💎 کاربرد ساندویچ پانل سردخانهساندویچ پانل سردخانه زیر صفر، بالای صفر، متحرک و دو مداره
✔ ابعادضخامت حدود 20 سانتی متر، طول از 2 الی 12 متر
📌 انواع پانل سردخانهکیپ درز، سنتی

پرسش‌های پرتکرار

قیمت ساندویچ پانل سردخانه به عوامل مختلفی بستگی دارد. قیمت هر متر مربع ساندویچ پانل های سردخانه ای را بعد از مشخص شدن حجم سفارش و دریافت پیش فاکتور از واحد بازرگانی و فروش پانل بارون خواهید دانست. برای اطلاع دقیق از قیمت ساندویچ پانل های سرخانه ای روی قیمت ساندویچ پانل کلیک کنید.

برای سفارش پانل های سردخانه ای در طرح ها، رنگ های خاص و مشخصات فنی مد نظر سازه خودتان با شماره 09150020620 تماس بگیرید.

ساندویچ پانل های سردخانه در 2 مدل پانل سردخانه سنتی و پانل سردخانه کیپ درز در کارخانه تولید پانل بارون تولید می شوند.

 1. سنتی
 2. کیپ درز