معایب ساندویچ پنل‌های نامرغوب و بی کیفیت

آنچه در این مقاله می خوانید:

معایب ساندویچ پانل‌های نامرغوب و بی کیفیت به عوامل مختلفی بستگی دارد. پانل‌های ساندویچی نامرغوب به راحتی پوسیده و خورده می‌شوند، استحکام آن‌ها پایین بوده، عایق نامناسب داشته و جنس ورق‌های آن‌ها بی کیفیت است.

پنل‌های ساندویچی جزو مصالح مدرن برای ساخت سازه‌های گوناگون هستند و جایگزین مناسبی برای مصالح سنتی محسوب می‌شوند. از انواع ساندویچ پانل سقفی و دیواری می‌توان برای ساخت دیواره و سقف انواع سوله، کارخانه و… استفاده نمود.

اگر ساندویچ پانل‌ها کیفیت بالایی نداشته باشند و نامرغوب باشند، برای سلامت سازه مشکل آفرین خواهند شد. از همین رو، شما به عنوان خریدار بایستی معایب ساندویچ پانل‌های نامرغوب دانسته و از خرید آن‌ها خودداری کنید. آگاهی نسبت به ساختار و کیفیت پانل‌ها، باعث می‌شود که مصالح مدرن را با کیفیت بالا خریداری نموده و سازه‌های ایمن و ساختمانی مستحکم داشته باشید.

🎯 معایب  پوسیدگی و خوردگی، عمر پایین، استحکام پایین، عایق نامناسب، ورق‌های فلزی نامرغوب
💎 عواقب  نفوذ رطوبت، رشد میکروب و باکتری، ریزش ساختمان با وقوع زلزله یا طوفان، اتلاف انرژی
📌 اهمیت کیفیت  کاهش هزینه‌های ساخت به نسبت مصالح سنتی، استحکام بالا، عایق مناسب

مقاله ای در مورد علت استحکام ساندویچ پانل در پانل بارون تهیه شده است. پیشنهاد میکنیم برای دانستن دلایل مستحکم بودن این محصول نوین مقاله را مطالعه کنید.

اهمیت کیفیت در ساخت ساندویچ پانل‌ها

ساندویچ پانل‌ها در دو مدل ساندویچ پانل دیواری و سقفی تولید می‌شوند و در صنایع گوناگون به طور گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند. سازه‌های ساخته شده با ساندویچ پنل دارای استحکام بالایی هستند و هزینه‌های ساخت و ساز را به طور چشمگیری کاهش می‌دهند. همچنین عایق مناسبی برای سازه بوده و به آن زیبایی می‌بخشند.

برخی از کارفرمایان امکان دارد به دلایل مختلف، اعم از کاهش بیشتر هزینه‌ها از پانل‌هایی با متریال نامرغوب استفاده کنند که این کار اشتباهی است. زیرا ساندویچ پانل‌های نامرغوب نه تنها هزینه‌ها را کاهش نمی‌دهد، بلکه باعث ایجاد خسارت نیز می‌شود. در صورتی که پانل‌های با کیفیت استحکام سازه را در برابر عوامل شیمیایی و فیزیکی بالا می‌برند. اما معایب ساندویچ پانل‌های نامرغوب چیست و چه عواملی باعث کاهش کیفیت آن‌ها می‌شود؟

ساندویچ پانل‌های نامرغوب چه معایبی دارند؟

ساندویچ پانل‌های نامرغوب و بی کیفیت نقشی در کاهش اتلاف انرژی ندارند و در مصرف سوخت صرفه جویی نمی‌کنند. همچنین در برابر نفوذ باد، باران، برف و.. مقاوم نبوده و به راحتی آسیب می‌بینند. در ادامه ایراد پانل‌های نامرغوب بیان می‌شود تا به راحتی آن‌ها را تشخیص داده و از خرید این پانل‌ها صرف نظر کنید.

1.عمر پایین

انواع ساندویچ پانل بی کیفیت در مدت زمانی کوتاه خراب شده و نیاز به تعمیر و تعویض دارند. در صورتی که پانل‌های مرغوب با نگهداری و مراقبت، دارای دوام و ماندگاری بالایی بوده و به راحتی خراب نمی‌شوند.

2.پوسیدگی

پانل‌های ساندویچی باکیفیت و مرغوب در برابر خوردگی و زنگ زدگی مقاوم هستند. به همین خاطر می‌توان از آن‌ها در مناطق مختلف با شرایط آب و هوایی گوناگون مانند مناطق شرجی استفاده نمود.

مواد آلی که برای ساخت ورق ساندویچ پانل استفاده می‌شود از فرورفتگی و خراش آن‌ها جلوگیری کرده و پانل‌ها را در برابر خوردگی مقاوم می‌کند. اما در صورتی که ورق‌ها با استانداردهای جهانی تولید نشوند، به راحتی دچار خوردگی و پوسیدگی خواهند شد. همچنین رطوبت به آن‌ها نفوذ کرده و باعث رشد باکتری‌ها و قارچ می‌شود.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

3.استحکام پایین

ساندویچ پنل‌ها دارای ضخامت استاندارد هستند و اگر این ضخامت به هر دلیلی کاهش یابد، مقاومت و کیفیت پانل‌ها نیز کاهش می‌یابد. استحکام پایین سبب می‌شود که پانل‌ها در برابر عوامل محیطی توان مقاومت نداشته و به راحتی فرو بریزند. به همین خاطر پیش از خرید ساندویچ پانل، حتما از افراد متخصص کمک گرفته و انتخاب درستی داشته باشید.

4.عایق نامناسب

فوم ساندویچ پانل در برابر نفوذ گرما و سرما مقاوم هستند و عایق حرارتی و صوتی محسوب می‌شوند. حال اگر فوم‌های عایق نامرغوب باشند، عامل نفوذ آب، حشرات شده و حرارت را به طور مستقیم انتقال می‌دهند. از همین رو برای خرید ساندویچ پانل، بایستی به نوع عایق آن نیز توجه نمود تا ایمنی سازه حفظ شود.

از انواع فوم های مورد استفاده در انواع ساندویچ پانل می توان به فوم های پلی یورتان، پلی استایرن، پشم سنگ و شیشه اشاره کرد.

5.ورق‌های فلزی نامرغوب

برای تولید ساندویچ پانل از ورق‌های گالوانیزه، آلوزینک و آلومینیوم استفاده می‌شود. ورق گالوانیزه یکی از ورق‌های پرطرفدار و محبوب است که برای ساخت انواع سازه مورد استفاده قرار می‌گیرد. ورق آلوزینک نیز برای مناطق مرطوب استفاده می‌شود.

ورق‌های فلزی نقش مهمی را در کیفیت سازه برعهده دارند، به همین خاطر بایستی با کیفیت بالا تولید شوند. ورق‌های فلزی نامرغوب ساندویچ پانل، این مصالح مدرن را در برابر عوامل شیمیایی و فیزیکی آسیب پذیر کرده و سلامت سازه را به خطر می‌اندازد.

با توجه به معایبی که برای ساندویچ پانل‌های نامرغوب بیان کردیم، می‌توان به اهمیت ساندویچ پانل‌های باکیفیت و مرغوب پی برد. پانل‌های مورد استفاده برای ساخت سازه‌ها، بایستی مطابق استانداردهای روز دنیا تولید شده و روانه بازار شود.

قیمت ساندویچ پانل با کیفیت به نسبت مصالح سنتی مناسب است و از آنجایی که این پانل‌ها هزینه تعمیر و نگهداری پایینی دارند، بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه می‌باشند. بنابراین اگر قصد خرید ساندویچ پانل را دارید به عوامل ذکر شده در این مقاله توجه نمایید.

همچنین پانل‌ها را از کارخانه‌های معتبر تهیه نمایید و پیش از خرید، مشاوره دریافت نمایید. شرکت پانل بارون ارائه دهنده انواع پانل، با کیفیت بالا و قیمت مناسب است. شما می‌توانید برای ساخت سازه، از ساندویچ پانل‌های پانل بارون استفاده نموده و ایمنی سازه خود را تضمین کنید. تنها کافیست با شماره تلفن 09150020620 تماس گرفته و سفارش خود را ثبت کنید.

پرسش‌های پرتکرار

غیر استاندارد بودن ضخامت ساندویچ پانل چه تاثیری در ایمنی سازه دارد؟

اگر ضخامت ساندویچ پانل از حد استاندارد کمتر باشد، سازه در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مقاوم نبوده و با عواملی مانند طوفان، ریزش می‌کند.

علت مقاومت ساندویچ پانل‌ها در برابر پوسیدگی چیست؟

سطح رویی و زیرین ساندویچ پانل‌ها با ورق فلزی و روکش ضد زنگ پوشیده شده است تا دچار پوسیدگی و خوردگی نشود. علت استفاده از مواد آلی برای پوشش ورق‌های فلزی نیز همین مسئله می‌باشد.

تفاوت ساندویچ پانل با کیفیت از بی کیفیت چیست؟

همانطور که در مقاله اشاره کردیم، ساندویچ پانل های بی کیفیت در مواردی چون عمر ، پوسیدگی، ورق های نصب شده، عایق و استحکام دارای کیفیت کمتری از ساندویچ پانل های با کیفیت هستند.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین | 5/5 - (1 امتیاز)
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *