فوم عایق پشم سنگ چیست؟

آنچه در این مقاله می خوانید:

اگر می خواهید ساختمان شما پر سر و صدا باشد، این صفحه را نخوانده ترک کنید و اگر می خواهید کاری انجام دهید که ساختمان شما بعد از نصب ساندویچ پانل بی سر و صدا باشد، باید با فوم پشم سنگ آشنا شوید.
فوم پشم سنگ چیست و چگونه مانع نفوذ سر و صدای وسایل نقلیه به ساختمان می شود؟ در این مطلب از سایت پانل بارون ما تصمیم داریم پاسخ این سوال را در اختیار شما قرار دهیم.

انواع فوم پشم سنگ فنوفلت، ایزوترم، ایزوبلانکت، فنوپنل
کاربرد ساخت انواع ساختمان مسکونی، تجاری و فروشگاهی، انواع سوله صنعتی و ورزشی و …
مزایا وزن سبک، عایق حرارتی، عایق صوتی

فوم پشم سنگ چیست؟

فوم پشم سنگ
پشم سنگ چیست و چه کاربردهایی دارد؟

ساندویچ پانل سنگ پشم یکی از محصولاتی است که به عنوان عایق صدا شناخته می شود. وظیفه این محصول جلوگیری از ورود صدا به درون ساختمان است. از این نوع فوم در ساختمان های مختلف نظیر مسکونی، تجاری، اداری، صنعتی جهت حفظ دما و جلوگیری از صدا استفاده می شود. اگر به دنبال خرید فوم پشم سنگ از شرکت پانل بارون هستید، بهتر است در ابتدا مقاله پیش رو را مطالعه کنید و پس از انتخاب بهترین عایق و ساندویچ پانل از بین انواع فوم پشم سنگ ساندویچ پانل به ثبت سفارش آن بپردازید. در ادامه با انواع آن مناسب برای استفاده در پانل های ساندویچی آشنا میشویم.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

انواع فوم پشم سنگ

انواع فوم پشم سنگ
مشخصات فنی انواع فوم پشم سنگ

فوم های پشم سنگ در انواع مختلفی ساخته می شود که هر کدام از آنها در صنایع خاصی مانند صنایع پتروشیمی، صنعتی، نساجی و ساخت انواع عایق حرارتی و صوتی در ساندویچ پانل ها مورد استفاده قرار می گیرد. انواع فوم های عایق پشم سنگ به موارد زیر تقسیم بندی می شوند.

  1. فوم پشم سنگ فله ای یا ایزوترم
  2. فوم پشم سنگ لوله ای یا ایزوپایپ
  3. فوم تخته ای یا فنو پانل
  4. پشم سنگ های لحافی یا فنوفلت
  5. فوم پشم سنگ پتویی یا ایزوبلانکت

۱- فوم پشم سنگ فله ای یا ایزوترم

فوم پشمی سنگ فله ای یا ایزوترم
پشم سنگ فله ای یا ایزوترم کدام یک مناسب تر است؟

فوم پشم سنگ به دو صورت فله‌ای و ایزوترم عرضه می‌شود. فوم فله‌ای بیشتر برای استفاده در ساختمان‌های بزرگ و صنعتی استفاده می‌شود، در حالی که نوع ایزوترم آن بیشتر برای استفاده در ساختمان‌های مسکونی و تجاری مناسب است. فرق اصلی بین این دو نوع، در نوع بسته‌بندی و نحوه استفاده آنها است. فوم پشم سنگ فله‌ای به صورت بالک‌های بزرگ عرضه می‌شود و برای پر کردن کف‌ها، دیوارها و سقف‌های بزرگ به کار می‌رود، در حالی که فوم پشم سنگ ایزوترم به صورت رول و بسته‌بندی شده عرضه می‌شود و برای ایزولاسیون سطوح کوچکتر، مثل دیوارها و سقف‌های داخلی، استفاده می‌شود. اگر به دنبال فومی هستید که در ساندویچ پانل سردخانه استفاده کنید، بهتر است با این مدل آشنا شوید. از این فوم برای تونل ها، کشتی و هواپیما استفاده می شود.

۲- فوم پشم سنگ لوله ای یا ایزوپایپ

فوم پشم سنگ لوله ای یا ایزوپایپ
تفاوت فوم پشم سنگ لوله ای با ایزوپایپ

فوم پشم سنگ لوله‌ای برای عایق‌کاری لوله‌ها و خطوط لوله‌کشی استفاده می‌شود. این نوع محصولات به صورت رول و بسته‌بندی شده عرضه می‌شود و دارای یک شکل استوانه‌ای بوده و در انواع مختلف قطر و ضخامت تولید می‌شود. پشم سنگ ایزوپایپ به دلیل داشتن خواص عایق حرارتی و صوتی بالا، مقاومت در برابر حرارت و آتش، مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون، مقاومت در برابر رطوبت و باکتری، به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای عایق‌کاری لوله‌ها در ساختمان‌های صنعتی و تجاری استفاده می‌شود. اگر به دنبال ساندویچ پانل لوله ای هستید، این مدل فوم می تواند نیاز شما را برآورده کند. این فوم پشم سنگ در سه مدل لوله ای پیش ساخته بدون روکش، لوله ای پیش ساخته با روکش آلومینیومی ساده و پشم سنگ لوله ای پیش ساخته با روکش آلومینیومی مسلح ساخته می شود.
شما می توانید این فوم را به صورت رولی و با روکش آلومینیومی، کاغذ کرافت و بدون روکش از پانل بارون سفارش دهید.

۳- فوم پشم سنگ تخته ای یا فنو پانل

 فوم پشم سنگ تخته ای یا فنو پانل
آشنایی با کاربرد فوم پشم سنگ در صنعت

فوم پشم سنگ تخته‌ای، یک نوع فوم است که برای عایق‌کاری سطوح صاف و تخت مانند دیوار، سقف و کف ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این نوع محصول به صورت تخته و بسته‌بندی شده عرضه می‌شود و در انواع مختلف ضخامت و ابعاد تولید می‌شود. فوم پشم سنگ تخته‌ای به دلیل داشتن خواص عایق حرارتی و صوتی بالا، مقاومت در برابر حرارت و آتش، مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون، مقاومت در برابر رطوبت و باکتری، به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای عایق‌کاری سطوح صاف و تخت در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود.

فنو پانل مخصوص درب های ضد حریق، سیستم های تهویه مطبوع، سالن های کنفرانس، استودیوهای صدابرداری و… است.
فنو پانل در دو مدل تخته های سخت و نیمه سخت تولید می شود. نسخه سخت برای سطح های صاف و نسخه نیمه سخت برای سطح هایی که ناهموار هستند استفاده می شود.

۴- فوم پشم سنگ لحافی یا فنوفلت

فوم پشم سنگ لحافی یا فنوفلت
مقایسه فوم پشم سنگ لحافی یا فنوفلت

فوم پشم سنگ فنوفلت، یک نوع فوم است که به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌های عایق حرارتی در ساختمان‌ها شناخته شده است. این نوع محصول با استفاده از فنول فرمالدهید به عنوان یکی از مواد اولیه تولید می‌شود. فنوفلت به دلیل داشتن خواص عایق حرارتی بسیار بالا، مقاومت در برابر حرارت و آتش، مقاومت در برابر خوردگی و اکسیداسیون، مقاومت در برابر رطوبت و باکتری، به عنوان یکی از بهترین راه‌حل‌ها برای عایق‌کاری سطوح صاف و تخت در ساختمان‌های مسکونی و تجاری استفاده می‌شود. فوم فنوفلت به صورت رول و بسته‌بندی شده عرضه می‌شود و در انواع مختلف ضخامت و ابعاد تولید می‌شود. یکی از انعطاف پذیرترین پشم سنگ ها، بر عهده فنوفلت است. این فوم در ساندویچ پانل سقفی استفاده می شود و به عنوان عایق صدا در سقف های شیروانی و سوله‌ها استفاده می شود.

۵- فوم پشم سنگ پتویی یا ایزوبلانکت

فوم پشم سنگ پتویی یا ایزوبلانکت
ایزو بلانکت چیست ؟ پشم سنگ پتویی چیست ؟

از این فوم در ماشین آلات، صنایع پتروشیمی، مراکز تامین بخار، لوله‌هایی که قطر زیادی دارند و…، در جاهایی که منحنی یا مسطح هستند، استفاده می شود.

قیمت فوم پشم سنگ

عوامل زیادی وجود دارد که موجب می شود قیمت ساندویچ پانل پشم سنگ تغییر کند. یکی از اولین فاکتورها، مدل فوم است.
اگر می خواهید از این فوم ها در ساندویچ پانل سردخانه یا ساندویچ پانل کلین روم استفاده کنید و به دنبال قیمت روز فوم پشم سنگ هستید، بهتر است همین الان به صفحه تماس با ما مراجعه کنید و منتظر پاسخ همکاران ما باشید تا قیمت روز این فوم ها را در اختیار شما قرار دهیم.

کلام آخر

اگر از سر و صدا فراری هستید، می توانید با نصب کردن فوم پشم سنگ توسط فرد متخصص از شرکت پانل بارون، محیط آرامش بخش را برای خانواده یا همکاران خود فراهم کنید. این ساندویچ پانل ها در جنس های متفاوتی تولید می شوند که می تواند نیاز شما را تا چند دهه تامین کند.

سوالات متداول درباره فوم پشم سنگ برای پانل

قیمت فوم پشم سنگ چقدر است؟

عوامل متعددی در تعیین فاکتور های قیمت انواع ساندویچ پانل پشم سنگ نظیر نوع فوم، ضخامت، نوع کاربری، ابعاد و … تاثیر گذار هستند و نمی توان برای این نوع عایق های میانی قیمت ثابت تعیین کرد، شما می توانید جهت استعلام قیمت انواع آن با شماره 09150020620 با ما در ارتباط باشید.

انواع فوم پشم سنگ کدامند؟

انواع آن به مواردی نظیر فوم پشم سنگ فله ای یا ایزوترم، لوله ای یا ایزو پایپ، فنوپانل، لحافی یا فنوفلت، پتویی یا ایزوبلانکت تقسیم بندی می شود.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین | 5/5 - (1 امتیاز)
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *