مواد اولیه ساندویچ پنل

آنچه در این مقاله می خوانید:

مواد اولیه ساندویچ پانل از مهم‌ترین عواملی است که باعث تولید انواع ساندویچ پنل با کیفیت می‌شود. به همین دلیل بایستی مواد اولیه ساندویچ پانل و اجزای تشکیل دهنده آن، بررسی و کارشناسی شده و سپس برای تولید آماده شوند.

پانل‌های ساندویچی از سه لایه تشکیل می‌شوند که این سه لایه شامل دو ورق فلزی با یک لایه عایق میانی خواهد شد. با توجه به کاربردی که پنل‌های ساندویچی دارند، جنس ورق فلزی و عایق میانی متفاوت است. برای مثال مواد اولیه ساندویچ پانل دیواری با پانل سقفی فرق دارد.

اجزای تشکیل دهنده ساندویچ پانل شامل پلی یول، ایزوسیانات، گاز HCFC-141b و کاتالیست DMCHA می‌شود. برای تولید پانل‌ها از دو روش کانتینیوز (پیوسته) و دیس کانتینیوز (غیر پیوسته) استفاده خواهد شد.

در روش کانتینیوز توسط دستگاه کانتینیوز، مواد اولیه مانند رول ورق فلزی، فوم میانی و چسب به یک دیگر متصل شده و محصول آماده از دستگاه خارج می‌شود. اما در روش دیس کانتینیوز، مواد اولیه ساندویچ پانل و اجزای تشکیل دهنده ساندویچ پانل وارد دستگاه شده و پانل‌ها مرحله به مرحله تکمیل شده و وارد مرحله بعدی می‌شوند تا در نهایت پانل‌های ساندویچی آماده در اختیار مصرف کننده قرار بگیرد.

 مواد اولیه پلی یول، ایزوسیانات، گاز HCFC-141b، کاتالیست DMCHA
 مکانیزم تولید روش پیوسته (کانتینیوز)، روش ناپیوسته (دیس کانتینیوز)

پلی یول به عنوان ماده اولیه ساندویچ پانل

پلی یول نوعی الکل با هیدروژن فعال است که در داخل مواد پلیمری و مواد غذایی استفاده می‌شود. ماده اولیه پلی یول، برای تولید سایر پلیمرها مورد استفاده قرار می‌گیرد و باعث ایجاد واکنش آلی می‌شود. پلی یول با ایزوسیانات ترکیب شده و پلی یورتان را تولید می‌کند.

سفارش انواع محصولات شرکت پانل بارن

برای استعلام قیمت و مشاوره تخصصی پیش از خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

محصولات پانل بارون

ایزوسیانات چیست؟

ایزوسیانات (به انگلیسی: Isocyanate) دسته ای از ترکیبات آلی است که شامل دو گروه عاملی می‌شود. ایزوسیانات با پلی ال‌ها ترکیب شده و باعث ساخت پلی اورتان می‌شود.

گاز HCFC-141b به عنوان ماده اولیه ساندویچ پانل

گاز HCFC-141b یک ترکیب شیمیایی غیر‌سمی است که پایداری شیمیایی بالایی دارد. از 141b برای تولید تجهیزات برودتی و فوم پلی یورتان استفاده می‌کنند، چرا که نقطه جوش و رسانندگی گرمایی پایینی دارد.

در واقع گاز HCFC-141b اثر تخریبی کمتری بر روی لایه اوزون داشته و به محیط زیست، آسیب کمتری وارد می‌کند. بیشترین کاربرد گازهای 141b در صنعت ساندویچ پانل برای تولید فوم‌های پاششی است. در واقع گاز 141b با ایزوسیانات و پلی ال‌ها ترکیب شده و فوم‌های سخت پلی اورتان را تشکیل می‌‍دهد.

کاتالیست DMCHA به عنوان ماده اولیه ساندویچ پانل

کاتالیست DMCHA برای ساخت پلی یورتان مورد استفاده قرار گرفته و با پلی ال و ایزوسیانات ترکیب می‌شود تا سرعت واکنش را افزایش دهد. کاربرد کاتالیست در ساخت ساندویچ پانل سقفی و دیواری، فوم‌های بلوکی، یخچال سازی و… است. در واقع کاتالیست گازهای سمی را بی‌اثر کرده و هیدروکربن‌های نسوخته را به دی اکسید کربن و آب تبدیل می‌کند.

مکانیزم تولید ساندویچ پانل با مواد اولیه

ساخت ساندویچ پانل در چند مرحله مختلف، همراه با مواد اولیه و مواد هسته انجام می‌‍شود. برای تولید ساندویچ پانل همراه با مواد اولیه، از دو روش زیر استفاده می‌شود:

  • روش پیوسته
  • روش ناپیوسته

در روش پیوسته، مواد اولیه وارد دستگاه شده و در نهایت ساندویچ پانل برش خورده و آماده از دستگاه برای بسته بندی خارج می‌شود. در حالی که در روش ناپیوسته، تمامی مراحل در یک دستگاه انجام نمی‌شود و مواد اولیه به صورت جداگانه آماده شده و در نهایت با هم، برای تولید محصول نهایی ترکیب می‌شوند.

مواد اولیه ساندویچ پانل | اجزای تشکیل دهنده ساندویچ پانل

محصولات شرکت پانل بارون با بالاترین استاندارد، همراه با کیفیت ترین مواد اولیه تولید می‌شوند. پانل بارون مواد اولیه ساندویچ پانل را به ماشین آلات پیشرفته و به روز سپرده و سپس انواع پانل ساندویچی با کیفیت را تحویل می‌گیرد.

ساندویچ پانل‌های تولید شده در این شرکت دارای استحکام بالا و قیمت مناسب هستند. شما عزیزان می‌توانید با شماره تلفن 09150020620 تماس گرفته و از قیمت ساندویچ پانل مطلع شوید. همچنین می‌توانید در خصوص انواع ساندویچ پانل، اطلاعات کسب کرده و مشاوره بگیرید.

اگر خواندن این مقاله مفید بود لطفا 5 ستاره بدین
پانل بارون
پانل بارون

پانل بارون (PanelBaron): اولین وبسایت تخصصی در حوزه ساندویچ پانل و مصالح نوین ساختمانی

ساخت سوله با ساندویچ پانل

ساخت سوله با ساندویچ پانل (ساندویچ پانل سوله)

ساندویچ پانل پلی اورتان

ساندویچ پانل پلی اورتان

طریقه نصب ساندویچ پانل

نصب ساندویچ پانل

خرید فوم ساندویچ پانل

فوم ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

ورق ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

وزن ساندویچ پانل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *